DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Skuteczniejszy i dokładniejszy. Nowy fotoradar na DK11

Na drodze krajowej nr 11 w Niedźwiedziu pojawił się nowy fotoradar. Urządzenie zostało wymienione na nowsze, bo poprzedni pracował ponad dekadę. Jak informuje Centrum Automatycznego Nadzoru nad ruchem Drogowym „wprowadzenie do kontroli nowych urządzeń wpłynie na zwiększenie skuteczności i jakości pracy systemu”.

W systemie Centrum Automatycznego Nadzoru nad ruchem Drogowym pracuje 470 fotoradarów, które rozmieszczone są na terenie całego kraju. Dwa z nich znajdują się na DK11 w miejscowości Niedźwiedź oraz Szczury. W ramach rozbudowy i modernizacji systemu CANARD, w dotychczasowych lokalizacjach, zamontowanych zostanie 100 nowych fotoradarów Multaradar CD oraz 147 Mesta Fusion RN. W swoim komunikacie informują: „Nowe urządzenia to gwarancja ciągłości wykonywania pomiarów prędkości, a do tego wyższa jakość zarejestrowanych dowodów wykroczeń popełnionych przez kierujących pojazdami. Urządzenia z powodzeniem mogą pracować w trudnych warunkach pogodowych. Automatycznie zidentyfikują rodzaj pojazdu, czyli odróżnią np. samochód osobowy od ciężarowego. Nowe urządzenia mają również możliwość wykonywania pomiarów prędkości na kilku pasach ruchu jednocześnie, bez konieczności zmiany ustawień”.

Wymiana fotoradarów trwa od marca i powinna zakończyć się do końca tego roku. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • A
    Aaa

    czwartek, 25 maja, 2023

    Na Krotoszyńskiej wczoraj zabierali stary, więc nowy pewnie na dniach…

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz