„Skarpetkowy” sukces! Tysiące prezentów pojechało do Warszawy

1
Pacjenci oddziałów onkologicznych warszawskiego Centrum Zdrowia Dziecka z pewnością będą mile zaskoczeni, kiedy zobaczą jakie prezenty sprawili im mieszkańcy Południowej Wielkopolski za namową pani Agnieszki Piwowarskiej-Żaby z gminy Raszków. Wielkim sukcesem zakończyła się jej akcja zbiórki skarpetek i chustek dla dzieci, na którą pozytywnie odpowiedziały setki osób.

Julita Żaba – to ona jest właściwie sprawczynią wszystkiego, co robi jej mama. U dziewczynki kilka miesięcy temu zdiagnozowano guza mózgu. Leczenie trwa, ale widać poprawę. Jej mama, Agnieszka Piwowarska-Żaba zdecydowała leczyć córkę w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie. Dzisiaj, kiedy wyniki Julity są coraz lepsze, pani Agnieszka realizuje się jako wolontariuszka Fundacji Onkolandia. Jej pomysłem było zrobić coś dla dzieci, które przebywają tygodniami na oddziałach onkologicznych Centrum Zdrowia Dziecka. Znalazła partnerów i rozpoczęła akcję zbiórki skarpetek i chustek dla małych pacjentów.

Kartony na akcesoria dla dzieci rozstawione zostały m.in. w szkołach czy sklepach. Zbiórka odbywała się w 53 miejscach na terenie całej Południowej Wielkopolski. Do Fundacji Onkolandia, a później do Centrum Zdrowia Dziecka trafi dokładnie 1149 chust i 7083 pary skarpet w 34 ogromnych kartonach.

Już po zakończeniu akcji, do punktów zbiórek nadal trafiały skarpetki. W pomoc przy zbieraniu akcesoriów, przygotowaniu paczek i transporcie pomagało wiele osób dobrej woli. Jak zapewnia pani Agnieszka, inicjatorka akcji – tą akcją nabrała wiatru w skrzydła i już wkrótce możemy spodziewać się kolejnych jej pomysłów.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick