DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Skandaliczne zachowanie wandali! Sprawą zajmuje się już ostrowska policja [ZOBACZ WIDEO]

Skandaliczne zachowanie wandali, na którym widać, jak grupa prawdopodobnie młodocianych osób demoluje jeden z miejskich rowerów. Nagranie otrzymaliśmy na naszą redakcyjną skrzynkę za pośrednictwem Miejskiego Zakładu Komunikacji, a autorem jest jeden ze świadków tego zdarzenia. Sprawą zajmuje się ostrowska policja, która prowadzi czynności wyjaśniające. 

Akt wandalizmu został uwieczniony na jednym z ostrowskich boisk. Grupa osób zrywa banery z roweru, kopie go i rzuca nim o ziemię. Filmik trafił już do Miejskiego Zakładu Komunikacji, który odpowiada za utrzymanie jednośladów oraz ostrowska policja. – Sprawą zajmują się funkcjonariusze Wydziału ds. Nieletnich i Patologii. Ustalamy szczegóły, zabezpieczamy monitoring, który pomoże wykryć sprawców. Niewykluczone, że są nimi osoby małoletnia – informuje podkom. Małgorzata Michaś, oficer prasowy KPP w Ostrowie Wielkopolskim.

Do sprawy odniósł się także Janusz Marczak, prezes Miejskiego Zakładu Komunikacji w Ostrowie Wielkopolskim, który informuje, że każdy taki przypadek będzie zgłaszany: – Oczywiście, nie jesteśmy w stanie złapać każdego, ale chcemy pokazać, że wandale nie są całkowicie bezkarni. Teraz, w dobie telefonów komórkowych każdy może nagrać wideo albo zrobić zdjęcie. Taki akt wandalizmu zasługuje na szczególne potępienie, bo to nasze wspólne dobro. 

Niestety, to nie pierwszy raz, gdy rower miejski jest niszczony przez wandali. MZK każdego roku odnotowuje przypadki zniszczeń jednośladów. Jeśli udaje się namierzyć sprawcę, ten jest wtedy obciążany kosztami, które wynoszą nawet dwa tysiące złotych.

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • O
  Obserwator

  środa, 7 czerwca, 2023

  Policja jak zwykle się spóźniła było zgłoszenie co się dzieje na boisku szkolnym i wiem że przyjechali

  Odpowiedz
 • B
  Bolo

  środa, 7 czerwca, 2023

  Liścia w papę jednemu i drugiemu… Wychodzi bezstresowe wychowanie i „Haj Lajf” gówiniarzy.

  Odpowiedz
 • M
  myślący

  środa, 7 czerwca, 2023

  Może czas te rowery odpuścić, po dwóch miesiącach mało który nadaje się do jazdy, a Ostrów nie jest miastem do którego przyjeżdżają turyści pojeździć na rowerze. Zwykle widuje się na nich nielatów. Niech rodzice kupią, może będą dbać.

  Odpowiedz
 • M
  Masi

  środa, 7 czerwca, 2023

  Ale dzicz. Patologia w pełnym wydaniu.

  Odpowiedz
 • L
  Lilka

  czwartek, 8 czerwca, 2023

  Porządnie dupska złoić i niech każdy z nich zapłaci równowartość takiego roweru/nowego/ to może nauczy się na przyszłość, że wandalizm nie popłaca.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz