DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Siron - aplikacja grupy Szukamy i Ratujemy testowana przez strażaków w Grecji!

Potrzeba matką wynalazku? Aplikacja Siron wykorzystywana na co dzień przez Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą Szukamy i Ratujemy z Ostrowa Wielkopolskiego, jest tego doskonałym przykładem. Właśnie trafiła ona do strażaków z modułu Państwowej Straży Pożarnej, którzy zostali wysłani do Grecji, aby pomóc w walce z rozprzestrzeniającymi się tam pożarami.

WIĘCEJ NA TEN TEMAT: Na ratunek Grekom. Strażacy z regionu pojechali gasić pożary

Aplikacja jest przez nich testowana pod kątem wspomagania uczestników akcji w walce z żywiołem. Może być przydatna dzięki temu, że sposób pracy członków SiR-u i strażaków jest do siebie w pewnym zakresie podobny – przedstawiciele obu grup zawsze walczą z czasem. Gaszenie dużych pożarów i poszukiwanie zaginionych to działania prowadzone często na rozległym obszarze. Wtedy przydaje się technologia wspomagająca działania.

„Jest to pierwsze użycie aplikacji w zagranicznej misji. Zebrane doświadczenia, uwagi i wskazówki zostaną wykorzystane w celu dalszego jej rozwoju. Aplikacja powstała w 2018 roku w Ostrowie Wielkopolskim, jest udostępniania bezpłatnie w celu wspierania akcji poszukiwawczo-ratowniczych” – informują przedstawiciele grupy Szukamy i Ratujemy z Ostrowa Wielkopolskiego.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz