Siedem grzechów głównych

0
„Top siedem” - taki tytuł nosi wystawa, którą przez dwa najbliższe tygodnie można oglądać w ostrowskiej Galerii 33. To prace ostrowskiego grafika, Adama Żulickiego, którego inspiruje tematyka społeczna. Wystawa w galerii jest podwójna. Pierwsza część to parafraza siedmiu grzechów głównych, druga - prezentuje plakat społeczny, który silnym wrażeniem ma działać na współczesnego odbiorcę.

Pycha, chciwość, nieczystość, zazdrość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew i lenistwo. Wystawa na drugim pietrze Galerii 33 nosi tytuł „Top siedem” i jest graficzną interpretacją siedmiu grzechów głównych, przedstawionych w formie znaków drogowych. Lapidarność i skrótowość wystawy Adama Żulickiego podkreśla jej mocną wymowę.

Prace Adama Żulickiego zawładnęły całą przestrzenią ostrowskiej Galerii 33. Piętro niżej można obejrzeć plakaty społeczne, które odwołują się zarówno do współczesnej sytuacji społeczno-politycznej, jak i tematów natury psychologiczno-filozoficznej. Na obejrzenie wystawy ostrowskiego artysty grafika Adama Żulickiego maja państwo dwa tygodnie, bo w takim cyklu odbywają się wernisaże w ostrowskiej Galerii 33.

redaktor wlkp24.info
agnieszka.kurzawa@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick