Siedem „długich weekendów” w 2019 roku. Sprawdź kiedy

2
wall calendar calendar with the number of days and clock close up
Długie weekendy, podczas których można zaplanować wyjazdy, nadrobić zaległości w porządkach domowych, spotkać się z przyjaciółmi... Chyba każdy marzy, aby było ich jak najwięcej. W rozpoczętym wczoraj roku 2019 można zaplanować takich co najmniej kilka. Podpowiadamy, kiedy najlepiej to zrobić.

W roku 2019 możemy zaplanować aż siedem tak zwanych długich weekendów. Możemy, a nie musimy, bo wszystko zależy od tego czy zdecydujemy się poświęcić czasem jeden lub dwa wolne dni urlopu przysługującego w pracy, aby uzyskać nawet kilkudniowe wolne.

Pierwszy długi weekend przypadnie w kwietniu. Wszystko z powodu Wielkanocy, która przypadnie na 21. kwietnia. Wielka Sobota 20. kwietnia będzie także dniem wolnym od pracy, a także Poniedziałek Wielkanocny 22. kwietnia.

Następnie „majówka”, czyli pierwszy weekend maja, który z reguły wielu Polaków przeznacza na kilkudniowe urlopy. Jest szansa na nawet pięć dni urlopu, przy wzięciu dodatkowego dnia wolnego w czwartek 2. maja. Wtedy weekend potrwa od 1. do 5. maja.

W czerwcu możemy mieć czterodniowy urlop również przy zabraniu zaledwie jednego dnia wolnego w pracy. W czwartek 20. czerwca z powodu Bożego Ciała wolne będą mieć wszyscy pracujący w kraju, ale jeśli ktoś dodatkowo poprosi pracodawcę o urlop w piątek 21. czerwca, będzie cieszyć się wspomnianym długim weekendem.

Kolejna możliwość zagwarantowania sobie długiego weekendu przypadnie w sierpniu. Jeśli weźmiemy jeden dzień urlopu w piątek 16. sierpnia, będziemy korzystać z czterech dni wolnego. Przypominamy, że wszystko z powodu przypadającego w czwartek 15. sierpnia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz Święta Wojska Polskiego, co z góry jest dniem ustawowo wolnym od pracy.

W listopadzie mamy aż dwie możliwości zaplanowania długiego weekendu. Pierwszy oczywiście na samym początku, od 1. do 3. listopada, bo Wszystkich Świętych ustawowo wolne od pracy przypadnie w piątek. Z kolei wolny dzień 11. listopada przypadnie w poniedziałek, więc wliczając poprzedzający go weekend, będziemy mieć aż trzy dni wolnego pod rząd.

Na koniec grudzień. Z tytułu Świąt Bożego Narodzenia zawsze liczymy na sporo wolnego. W bieżącym roku będziemy mieć możliwość aż dziewięciu dni pod rząd spędzonych na błogim lenistwie, jeśli poprosimy pracodawcę o zaledwie trzy dni urlopu z przysługującej nam puli. Wtedy w dniach 21-29 grudnia będziemy mieć urlop. Dodatkowe wolne dni od pracy musimy wtedy wziąć w poniedziałek 23. grudnia, w Wigilię 24. grudnia (jeśli ktoś w ten dzień także pracuje) i w piątek 27. grudnia.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Jeszcze nie wiadomo czy nasi socjalisci nie zrobią znowu 12 listopada dniem wolnym. Stać nas tak samo jak wenezuelczyków 🙂

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick