Siatkarski Superpuchar Polski w Kaliszu!

0
źródło: pzps.pl
Arena Kalisz będzie gospodarzem meczu o Superpuchar Polski Kobiet. Spotkanie mistrzyń Polski ŁKS-u Commercecon Łódź z triumfatorkami Pucharu Polski Chemikiem Police zostanie rozegrany 6 października.

Kalisz miastem superpucharów? Na to wygląda. Za niespełna dwa tygodnie, dokładnie 25 września w hali Arena Kalisz zostanie rozegrany Superpuchar Polski koszykarzy, w którym zmierzą się Mistrz Polski – Anwil Włocławek ze zdobywcą Puchar Polski – zespołem Arged BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski. W organizację tego meczu włączyły się także władze Ostrowa, które chcą wesprzeć finansowo tę inicjatywę.

Nie tylko władze Energa Basket Ligi zainteresowały się Areną Kalisz. Przychylnym okiem spojrzeli na tę halę również najwyższe władze polskiej siatkówki. Właśnie ogłoszono, że w tym obiekcie zostanie rozegrany także Superpuchar Polski w Siatkówce Kobiet. W zaplanowanym na 6 października zmierzą się mistrzynie Polski ŁKS Commercecon Łódź ze zdobywczyniami Pucharu Polski – Chemikiem Police.

W składzie obu zespołów wystąpią m.in. reprezentantki Polski w osobach m.in.: Martyny Łukasik, Martyny Grajber, Natalii Mędrzyk, Marleny Kowalewskiej, Pauliny Maj-Erwardt, Aleksandry Wójcik i Klaudii Alagierskiej. – To gwarantuje wysoki poziom sportowy meczu o Superpuchar, a współpraca z Kaliszem to z kolei gwarancja najwyższego poziomu organizacyjnego, w miejscu w którym kobieca siatkówka ma olbrzymie tradycje i gdzie jest kochana – mówi Paweł Zagumny, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej, a wcześniej reprezentant Polski i pięciokrotny złoty i srebrny medalista mistrzostw świata, Europy, Pucharu Świata i Ligi Światowej.

Przed meczem o Superpuchar odbędzie się prezentacja siatkarek klubu Energa MKS Kalisz. – Powierzenie Miastu Kalisz roli gospodarza Superpucharu Polski w piłce siatkowej kobiet poczytuję sobie za ogromne wyróżnienie – podkreśla Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.

Od 2018 roku Superpuchar Polski siatkarek nosi imię śp. Andrzeja Niemczyka, legendarnego trenera “Złotek”, a więc reprezentacji, która w 2003 i w 2005 roku pod jego wodzą zdobyła złote medale Mistrzostw Europy. Znakomitą siatkarkę Małgorzatę Niemczyk, córkę trenera mogliśmy dopingować na parkiecie w Kaliszu jako zawodniczkę kadry narodowej oraz kaliskiej, rodzimej drużyny. Tym bardziej cieszy mnie fakt, że właśnie Kalisz będzie gospodarzem meczu, którym godnie uczcimy pamięć doskonałego polskiego siatkarza i trenera, twórcy sukcesów narodowej reprezentacji kobiecej siatkówki” – dodaje włodarz.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick