Setki wykroczeń. W jednym z powiatów było ich więcej, niż skontrolowanych pojazdów

0
Weekend stał pod znakiem policyjnej akcji "Prędkość - Zero tolerancji". Funkcjonariusze mieli pełne ręce roboty. Tylko w naszym regionie wystawiono kilkaset mandatów.

Łamanie ograniczeń prędkości to norma na polskich drogach. Aby spowolnić kierowców, którzy nie przestrzegają przepisów, policjanci po raz kolejny zorganizowali akcję „Prędkość – zero tolerancji”. Wzmożone patrole policji można było napotkać w miniony weekend. Teraz funkcjonariusze podsumowują działania.

Tylko na terenie powiatu ostrowskiego policjanci z drogówki skontrolowali 120 samochodów. Ujawniono 90 wykroczeń z czego 70 dotyczyło przekroczenia dozwolonej prędkości. Wśród kierujących było także dwóch, którzy w terenie zabudowanym pędzili ponad 100 km/h. – Natomiast, 16 stycznia przed godziną 15:00, policjanci z drogówki zatrzymali do kontroli drogowej 20-latkę kierującą osobowym mitsubishi, która w jednej z wsi na terenie gminy Odolanów jechała 112km/h – relacjonuje mł. asp. Małgorzata Michaś, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ostrowie Wielkopolskim.

CZYTAJ TEŻ: Kolizja na obwodnicy. Rozsypała się zaprawa [ZDJĘCIA]

– Podczas działań funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Kaliszu skontrolowali 200 pojazdów. Efektem tych działań było ujawnienie 151 wykroczeń, z czego 116 dotyczyło przekroczeń dopuszczalnej prędkości – dodaje asp. Anna Jaworska-Wojnicz z kaliskiej komendy.

W Krotoszynie także odnotowano dwucyfrową liczbę wykroczeń. Skontrolowano 40 pojazdów, ujawniając przy tym 48 wykroczeń, z czego aż 38 dotyczyła jazdy z nadmierną prędkością. W powiecie jarocińskim policjanci drogówki nałożyli 36 mandatów. 28 z nich w związku z przekroczeniem prędkości.

Podobne liczby zaraportowano w powiecie kępińskim. Tam skontrolowano niemal 50 pojazdów, ujawniając 35 wykroczeń. 20 z nich były związane z przekroczenie dozwolonej prędkości. W niedzielę policjanci z posterunku w Łęce Opatowskiej zatrzymali 31-letniego Ukraińca, który w Baranowie na ul. Jasnej prowadził fiata będąc pod wpływem alkoholu. – Badanie wykazało ponad 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyzna stracił prawo jazdy i został osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych. Teraz zostaną mu postawione zarzuty, za które odpowie przed sądem – wyjaśniają tamtejsi funkcjonariusze.

Przedstawiciele służb apelują, by nie lekceważyć obowiązujących zakazów i stosować się do ograniczeń prędkości. Nieodpowiedzialna jazda w trudnych warunkach atmosferycznych szczególnie zimą może skończyć się tragicznie.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick