Serce w kawałkach

0
Jest bardzo podobne do ludzkiego i to na nim często młodzi chirurdzy uczą się anatomii - mowa o sercu świni. Uczniowie ostrowskiego II Liceum Ogólnokształcącego mieli okazję dotknąć ten ogran i pokroić profesjonalnym skalpelem. Wszystko podczas wyjątkowej lekcji biologii.

Drugoklasiści z II Liceum Ogólnokształcącego mieli niebywałą okazję, by podczas lekcji biologii na chwilę porzucić szkolne podręczniki i zamiast nich, obserwować na żywo, jak wygląda prawdziwe świńskie serce. Wybór zwierzęcia, którego organ mieli pokroić licealiści nie był w tym wypadku przypadkowy – wieprzowe serce swoją budową bardzo przypomina to ludzkie.

Pomysł na zorganizowanie takiej lekcji zrodził się już dawno temu, ale nie mieliśmy ku temu sposobności. Dzisiaj się udało. – mówi Katarzyna Lisiak, nauczycielka biologii w ostrowskim II LO. Udało się również zaprosić do współpracy lekarza stażystę Wojciecha Kaźmierczaka, który objaśnił młodzieży szczegóły „sercowej” anatomii i pokazał w jaki sposób pokroić serce świni, by dało się zaobserwować jak najwięcej szczegółów jego budowy. Więcej na ten temat już wkrótce w Wydarzeniach Telewizji Proart.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick