Seniorka znokautowała włamywacza

0

68-letnia mieszkanka Mroczenia złapała na gorącym uczynku włamywaczy, którzy obrabiali jej dom. Seniorka zaskoczyła bandytów – jeden z nich został spacyfikowany silnym kopem w krocze. Złodzieje rzucili się do ucieczki, jeden z nich został ujęty przez syna pokrzywdzonej, drugi wpadł w ręce policji. Mężczyźni mieli na koncie znacznie dłuższą listę przewinień.

Włamywacze byli wyjątkowo bezczelni. Kiedy skończyli okradać dom postanowili uraczyć się znalezionym w barku alkoholem. Wtedy zostali nakryci przez właścicielkę.

– 68-latka nie ulękła się bandytów, a w odpowiedzi na wykrzykiwane przez nich pogróżki, silnie uderzyła jednego z napastników w krocze. Kiedy sprawcy zaczęli uciekać, zaalarmowany syn pokrzywdzonej 68-latki wraz ze swoimi współpracownikami dokonał jego ujęcia i przytrzymał do przyjazdu mundurowych – informuje st. sierż. Anna Lubojańska, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Kępnie.

Drugi włamywacz zdołał uciec w kierunku lasów rychtalskich. Policja natychmiast wszczęła poszukiwania. W miejscowych mediach ukazały się komunikaty, na które natychmiast odpowiedziały anonimowe osoby. Gdy na telefon alarmowy dzwoniła kobieta informując, że na określonym odcinku widziała samotnie idącego mężczyznę, był on już na celowniku jednego z patroli.

– Sprawca widząc zbliżające się auto, wyskoczył na drogę i usiłował złapać stopa. Nie wiedział, że sam oddaje się w nasze ręce. Wewnątrz znajdowali się policjanci, którzy natychmiast dokonali jego zatrzymania. Sprawcy w Mroczeniu porzucili także pojazd, którym się poruszali. Wewnątrz policjanci odnaleźli fanty pochodzące z innych włamań – dodaj rzecznik.

Napastnikami okazali się być dwaj mieszkańcy Namysłowa w wieku 35 i 33 lat. Obaj pracowali wcześniej na terenie powiatu kępińskiego. Tego dnia przyjechali do Kępna, gdzie dokonali włamania w jednym z domów, a następnie usiłowali się włamać do kolejnego ze znajdujących się w pobliżu mieszkań. Potem pojechali do Mroczenia, gdzie włamali się do domu 68-latki.

Łącznie otrzymali 5 zarzutów, w tym zarzuty za włamanie, usiłowanie włamania, kradzież rozbójniczą i kierowanie w stanie nietrzeźwości, do którego przyznał się starszy ze złodziei. Dodatkowym zarzutem, który został przedstawiony obu napastnikom było zabicie psa właścicieli posesji w Mroczeniu – niewielkiego yorka sprawcy zatłukli łomem. Decyzją Sądu Rejonowego w Kępnie obaj mężczyźni najbliższe miesiące spędzą w areszcie. Skradzione, na terenie powiatu kępińskiego przedmioty, trafiły już do prawowitych właścicieli.

Źródło: KPP Kępno

wlkp24.info
redaktor wlkp24.info
poczta@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick