„Senator Mikołajczyk wpisuje się w działalność partii”

35
Reforma polskiego wymiaru sprawiedliwości to temat numer jeden w ostatnich miesiącach. Obok głosowania nad kolejnymi poprawkami nie przechodzą obojętnie także przedstawiciele życia politycznego w Ostrowie Wielkopolskim. Przedstawiciele Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej, SLD i Ostrowskiego Spaceru Protestacyjnego, którzy wysłali list otwarty do senatora Łukasza Mikołajczyka nie zgadzają się z takim stanem rzeczy.

To jest protest o pryncypia, o zasady trójpodziału władzy. W tej chwili według wielu konstytucjonalistów trójpodział władzy legł w gruzach – mówi Jerzy Wójcicki, politolog.

To bezprecedensowe podporządkowanie sobie sądownictwa przez władzę wykonawczą. Tego nie ma w żadnym innym kraju w Europie. Tak jest w Rosji, w Turcji i my w tym kierunku zmierzamy – dodaje Andrzej Kornaszewski z Platformy Obywatelskiej.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

35 KOMENTARZE

  • ,,Obywatelu” czy coś Ci nie pasuje ? przecież wystarczy ze jakoś KODoderasta czy Nowośmieszny piernie to w/w Proart itd.. pieją z zachwytu – wywiady , zdjęcia, reportaże itd , itp , a np Mistrzostwa Świata w Szybownictwie po tygodniu z okładem

 1. Senator Mikołajczyk wpisuje się w oczekiwanie obywateli. Reforma sądownictwa jest niezbędna i powinna być przeprowadzona jak najszybciej. Sędziowie z tzw. „kasty” oraz z nadania UB czy SB zwolnieni. Niech się cieszą, że PiS jest dla nich dobry i daje im przejść w stan spoczynku. Na ich miejsce młodzi, zdolni i przede wszystkim sprawiedliwi sędziowie. Dziś mamy wspaniałą młodzież bardzo inteligentną i mądrą posiadającą wartości moralne, które w zawodzie sędziego są szczególnie ważne i pożądane.

 2. Oczyszczać środowisko prawnicze!!! Państwowy, a nie korporacyjny egzamin na aplikację sędziowską i prokuratorską. Zlikwidować aplikację dla młodych prawników, chcących być adwokatami lub radcami. Sędzią mógłby zostać tylko prawnik, który 10 lat przepracował jako prokurator i 10 lat jako adwokat (lub radca). I powinien mieć minimum 50 lat. Nie byłoby wtedy dziedziczenia tytułów bez dziedziczenia.

 3. PO i SLD to Wy jesteście winni tego, że Sądy działają tak jak działają. Trzeba było zrobić lustracje po 89 roku i sprawy by nie było.

 4. Przez lata Polską rządziła PO i co z tego przyszło, każdy widzi jak jest buta tych polityków. Szczególnie dobrze tą arogancje było widać u byłego Ministra w rządzie PO Pana rostowskiego, podczas przesłuchania przed komisją śledczą ds. Afery Amber Gold. Nocne koszmary w PO i właścicieli III RP. „Nietykalni” i ”święte krowy” potwornie „ryczą”. Czarne togi zniszczyły niejedno życie. Obojętność tej nadzwyczajnej kasty wobec krzywdy ludzi jest porażająca. Sędziowie z PRL z orłami na piersiach nadal orzekają w polskich sądach.

 5. Senator Mikołajczyk realizuje program z którym startował do Senatu, a Państwo z PO, SLD i Nowoczesnej nie liczycie się w polityce bo zawiedliście swoich wyborców i nie realizowaliście swojego programu. Obecnie zależy wam tylko na jednym odsunąć PiS i dostać się do koryta.

  • Karierowicz lizus wroci do tankowania aut na zacharzewie tak jak to robil i tego sie wstydzi pisowski hipokryta

 6. Moja synowa jest sędzią we Frankfurcie nad Menem. Zapytałem ją o tzw. immunitet jednocześnie podałem przykłady z Polski gdzie sędziowie zasłaniają się nim w sytuacji popełnienia przez siebie wykroczenia czy przestępstwa. Zaśmiała się i powiedziała że immunitet obowiązuje tylko w zakresie jej pracy i wydawania wyroku.

 7. Znaleźli się znawcy KONSTYTUCJI Wójcicki, Kornaszewski, Gruszecki i Piskorski. Nie macie argumentów tylko władza was interesuje, a obywatel mało znaczy dla Was.

 8. Pani Klimek będzie miała większość w Radzie Miasta już na sierpniowej Sesji. Na filmiku widać jak ładnie, mają się ku sobie PO i SLD w Ostrowie razem, solidarnie w jednym kierunku patrzą. HA HA HA :)))))))))))))))))))))))))))))

 9. W Polsce nikt za nic nie odpowiada. Sądy krzywdzą ludzi. Niewinny w Polskim Sadzie staje się winnym, Orzekają ludzie, którzy nigdy nie powinni się tam znaleźć. Ostatnie doniesienia medialne mówią, że Sąd Najwyższy nie znajduje winy u Sędziego, który zabrał z lady na stacji benzynowej 50 zł i tako osobnik może dalej orzekać i oceniać zachowanie innych ludzi? To pytam jakie ma moralne prawo? Skandal!!! Kaczyński powinien wszystkich wymieść i oczyścić to środowisko.

 10. Albo ktoś ma poglądy, albo ich nie ma. PO pod rękę z SLD pod Sądami tego jeszcze nie grali. Apeluję do ostrowskich struktur PO abyście się jasno określili czy popieracie politykę pani Klimek w mieście czy nie bo jako wasz wyborca Już sam nie wiem co mam myśleć. Jak można z postkomunistyczną SLD stać pod rękę. Mogliście sobie protestować ale w inny dzień, a nie wspólnie z SLD. To pokazuje, że w Ostrowie firmujecie politykę pani Klimek.

  • PO i SLD to jedna klika. Razem pod Sądem stoją w kilka osób i się ośmieszają. Dziwie się, że Pan Grzeszczyk kandydat na prezydenta Ostrowa również z nimi stoi. Może Pan Piskorski zaprosi Panią Klimek, żeby też przyszła pod Sąd bronić NADZWYCZAJNEJ KASTY w togach.

  • Jak będzie totalna opozycja przedłużać obrady to będą głosować w nocy. A co Polacy nie pracują na nockach? pracują to i politycy mogą.

 11. Nie zgadzam się z Panem Wójcickim, że trójpodział władzy legł w gruzach. Jeżeli ma być prawdziwy trój podział władz to, tak jak władza ustawodawcza i wykonawcza pochodzi z wyboru to i sądownicza też powinna pochodzić z wyboru. Władza ustawodawcza i wykonawcza ma kadencje to i sądownicza powinna mieć. Obywatele mają wpływ na władzę ustawodawczą i wykonawczą to i na sądowniczą powinni mieć. Wtedy będzie realny trój podział władz w Polsce. W chwili obecnej przez SLD i PO, które akceptowały obecny stan rzeczy i nie dokonywały reform po 89 roku władza sądownicza jest uprzywilejowaną władzą, bez kontroli i nadzoru kogokolwiek. Sama się wybiera i kontroluje. Życzę PiS-owi aby uporządkował te wieloletnie zaniedbania po komunie w Polsce.

  • Dla ciebie trójpodział władzy jest wtedy, kiedy jeden facet przydziela ludzi do wszystkich trzech rodzajów władzy? Hahaha to ci demokracja

 12. Partia PIS niszczy trójpodział władzy, od objęcia rządów łamie konstytucje, ustawami zmieniając ustrój państwa.
  Maja mandat demokratyczny do rządzenia i realizowania swojego programu, ale w granicach określonych przez Konstytucje. Prezydent i parlamentarzyści przysięgali na Konstytucje. Niszcząc naszą pozycje międzynarodową i podważając swoimi działaniami nasze członkostwo w UE działają na szkodę naszego narodu. Polska poza UE nie pozostanie samotna wyspą. Dostaniemy się w objęcia „ciepłych” ludzi ze wschodu.

 13. Prawo i Sprawiedliwość u swojego powstania w 2001 stawiało głęboką reformę wymiaru sprawiedliwości za jeden z podstawowych celów ugrupowania. Wiem to doskonale, bo w tamtym czasie był to postulat śp. prof. Lecha Kaczyńskiego, odwołanego wówczas z funkcji Ministra Sprawiedliwości i przyczynek do nazwy samego ugrupowania. Postulaty reformy były zawarte we wszystkich kolejnych programach partii, w tym w programie z 2015 r. Realizacja reform nie powinna być więc dla nikogo zaskoczeniem. Brak działań w tej sprawie byłby odejściem od jednej z najważniejszych obietnic wyborczych

 14. Problem jest systemowy, a tak krytyczna ocena sądów jest wynikiem dwóch przyczyn. Z jednej strony wymiar sprawiedliwości był niezdolny do stawienia czoła i skazania osób odpowiedzialnych w szeregu wielkich afer, jak choćby afera Rywina, afera hazardowa, afera informatyczna czy afera Amber Gold. Konsekwencje i to niewielkie poniosły w nich jedynie „płotki”. Sądy poniosły też zupełną klęskę w starciu z mafią reprywatyzacyjną, dając pełne pole do działań tzw. czyścicielom kamienic. Szereg niczemu niewinnych lokatorów padło ofiarą oszustów tracąc często dorobek życia i nieliczni z nich mogli dojść sprawiedliwości przed sądami. Lista przedsiębiorców, których firmy upadły na skutek przewlekłych i niezgodnych z prawem rozstrzygnięć sądów jest bardzo długa. Z drugiej strony patologie wymiaru sprawiedliwości były cementowane brakiem skutecznych postępowań dyscyplinarnych wobec sędziów łamiących prawo. „Niezależność” część z sędziów postrzegała jako bezkarność i to nie tylko w kwestiach prowadzonych przez nich spraw ale również jak chodzi o pospolite przestępstwa przez nich popełniane. „Czarne owce” zdarzają się w każdym środowisku jednak zasadniczą patologią był fakt, że środowisko sędziowskie było kompletnie niezdolne do wyciągania wobec kolegów konsekwencji i do samooczyszczenia.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick