Senator Mikołajczyk odpowiada opozycji: „Zagłosuję mądrze”

59
Senator RP Łukasz Mikołajczyk, odpowiada przedstawicielom ugrupowań opozycyjnych na list otwarty, w którym proszą "o odwagę i mądrość" w głosowaniu nad poprawkami w ustawie sądowniczej. Pod pismem do ostrowskiego senatora podpisali się Andrzej Kornaszewski (Platforma Obywatelska), Przemysław Gruszecki (.Nowoczesna) Sławomir Piskorski (Sojusz Lewicy Demokratycznej) i Jerzy Wójcicki (Ostrowski Spacer Protestacyjny „Łańcuch Światła”)

Z senatorem Mikołajczykiem nie mogliśmy spotkać się dziś osobiście, ponieważ od wczoraj przebywa w Warszawie. Dziś o godzinie 16 miało rozpocząć się posiedzenie, w porządku którego miała znaleźć się nowelizacja ustawy uchwalonej w piątek przez Sejm.

Łukasz Mikołajczyk znalazł jednak wolną chwilę i za pośrednictwem naszego portalu odpowiedział w rozmowie telefonicznej na list ostrowskiej opozycji.

redaktor wlkp24.info
marcin.gebel@tvproart.pl

59 KOMENTARZE

 1. kto z Was, którzy bronicie „sądownictwa” przynajmniej raz”otarł” się o pracę w tym przybytku? pytam KTO!? nie macie większość bladego pojęcia jak działa – NIETYKALNA IMMUNITETOWA KASTA. !!!

  • reforma sądownictwa powinna polegać na tym że zwykły Kowalski będzie mógł dochodzić swoich praw w miarę szybko i nie ponosząc zbyt dużych kosztów i sprawiedliwie, to co robi PiS to jest przejęcie władzy, upartyjnienie sądów już w tej chwili podnieśli koszty dla zwykłego Kowalskiego i wiadomo że ten kto należy do PiS to wygra każdą sprawę, przerabialiśmy już to w latach powojennych do roku 1989, proponuję też uważnie przeczytać KONSTYTUCJĘ którą w tej chwili tak depczą rządzący, a Pan Mikołajczyk sprawdzil się jako Dyrektor szkoły ale o prawie to raczej pojęcia nie ma

 2. Senator Mikołajczyk zaorał sygnatariuszy listu z PO, SLD i Nowoczesnej 🙂 najbardziej podoba mi się stwierdzenie „Zagłosuję mądrze” i poprę reformę o Sądzie Najwyższym. Totalnych to na pewno bardzo ucieszyło. HA HA HA HA ;))))))))

 3. Widać jasno, że chodzi o usprawnienie i „oddanie” Sądownictwa społeczeństwu, a nie jedynie jak do tej pory jako najwyższej nagrody dla największych pupilków w światku sędziowskim. I to boli sędziowską kastę.

  • nie społeczeństwu, a Zbigniewowi Z. To widać jasno. Społeczeństwem sobie gęby nie wycierajcie.

 4. Jestem przekonany, że jeżeli tylko PiS będzie chciało, żeby reforma była, to ona będzie i MY jako społeczeństwo na tą reformę czekamy. Przypominam Panu Senatorowi, że Prawo i Sprawiedliwość to obiecało nam obywatelom. 70% Polaków chce reformy i nie możecie totalnej opozycji się cofać.

 5. Nigdy po 1989 r. nie nastąpiła rzeczywista weryfikacja sędziów Sądu Najwyższego. Elity sędziowskie PRL w Sądzie Najwyższym III RP odtwarzały się dotąd systemowo. Kariery sędziów powołanych do składu w latach 90. i kolejnych dekadach były obciążone komunistyczną przeszłością.

 6. Odpowiednio dobierani sędziowie Sądu Najwyższego przez trzy dekady III RP systemowo wstrzymywali rozliczenie zbrodni komunistycznych. Udaremniali dekomunizację i wstrzymywali lustrację, będąc częścią aparatu dawnego systemu. Sprawdzone składy sędziowskie zdecydowały o tym, że sędziów z okresu stanu wojennego nie można pociągać do odpowiedzialności za stosowanie prawa wstecz. Dotyczyło to tych przedstawicieli Temidy, którzy stosowali dekret o stanie wojennym za czyny z pierwszych dni po 13 grudnia, gdy przepisy junty wojskowej nie miały jeszcze mocy prawnej.

  To sędziowie Sądu Najwyższego w 2010 r. – wbrew Ustawie o Instytucie Pamięci Narodowej – uchwalili, że większość zbrodni komunistycznych już się przedawniła, bo należy do nich stosować terminy przedawnienia z Kodeksu karnego.

 7. Dopuścić do zawodu młodych prawników, urodzonych w wolnej Polsce. Leśnych dziadków w stan spoczynku. NATYCHMIAST!!!!

 8. Ostrowianie teraz widzą z nazwiska kto jest obrońcą NADZWYCZAJNEJ KASTY. Ale co można się spodziewać po SLD i PO. Każdy pamięta te afery, które targały Polska za ich rządów.

 9. Panowie Kornaszewski (PO) i Piskorski (SLD) na waszym miejscu nie ośmieszałabym się. Wasze partie były u władzy zarówno SLD jak i PO przez ostatnich 8 lat. Rezultatem Waszych rządów był brak jakiejkolwiek reformy Wymiaru Sprawiedliwości. A pisać to możecie bajki na dobranoc, a nie apele pod publiczkę.

 10. Totalna opozycja jest niepoważna. To skandal, żeby przewozić nielegalnie ludzi w bagażniku na teren Sejmu RP. Najpierw trzeba samemu przestrzegać zwykłych ustaw, a dopiero potem Konstytucji.

 11. Sędziowie czyli ta NADZWYCZAJNA KASTA już dawno się wyalienowali od społeczeństwa i mieli przyzwolenie Elit III RP. Efektem tego są do dziś wielkie afery nie wyjaśnione winni nie są ukarani. Sądy są skuteczne i szybkie w działaniu w stosunku do zwykłego obywatela kiedy chodzi o kradzież tego przysłowiowego „batonika” w sklepie.

 12. Teraz modne zrobiły się apele, to ja też pozwolę sobie zaapelować do PO i SLD w Ostrowie żeby tym partiom przypomnieć Jakiego Sądu najwyższego bronią.

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wyrok-w-sprawie-sedziego-miroslawa-topyly-ukradl-na-stacji-50-zl/7dngsv9

  Przypomnijmy, Sąd Najwyższy uniewinnił w sprawie dyscyplinarnej sędziego Mirosława Topyłę od zarzutu kradzieży 50 zł. Tym samym zmienił wyrok sądu dyscyplinarnego I instancji, który usunął Topyłę ze stanu sędziowskiego w związku z tym zarzutem.

  Tak działa NADZWYCZAJNA KASTA. Jakby zrobił to Kowalski to by siedział od taka sytuacja

  • Prezydent Duda w ramach dobrej zmiany ułaskawił jeszcze niewinnego Kamińskiego, a mgr Przyłębska uznała, że to jest zgodne z konstytucją. Taka to i dobra zmiana.

  • Tak…a jak w rządzie i wszędzie gdzie można wszyscy kradną nawet żyrandole to jest ok????

 13. Izba dyscyplinarna musi być!!! Sędzia obwiniony o kradzież wkrętarki będzie musiał zapłacić około 50 tys. zł, ale nadal będzie mógł pracować w zawodzie. Sąd Najwyższy zmienił wyrok pierwszej instancji. Sąd Najwyższy wydał wyrok w sprawie szczecińskiego sędziego obwinionego o to, że ukradł ze sklepu element wkrętarki (chodzi przegubowy łącznik kosztujący ok 95 zł). Obwiniony o kradzież nie będzie wydalony z zawodu, ale jego wynagrodzenie przez dwa lata zostanie obcięte o 20 procent. Sąd ukarał go też finansowo. Jakie prawo pytam mają do orzekania sędziowie, którzy w taki sposób się zachowują a Sad Najwyższy nic z tym nie robi. REFORMA REFORMA I JESZCZE RAZ REFORMA i do wymiany cały Sąd Najwyższy!!! skończyć z tym bezprawiem w Polsce w wykonaniu NADZWYCZAJNEJ KASTY.

 14. Coś mi się wydaje że, czekali tyle czasu z przeświadczeniem że sprawę się „zamiecie POd dywan” lub odczekają aż sprawa przedawni się. A tu ” LIPA ” nie udało się. Należy natychmiast skasować przedawnienie przestępstw popełnianych przez szKODników w togach !!!!!!!!

 15. Wniosek z tego że to bezkarna patologia, wszystkich WON !!!!!!! Tylko opcja zerowa a dotychczasowych zlustrować, rozliczyć i szkodników w skarpetach do kryminału na długie lata tak ku przestrodze. Pilnie należy ZNIEŚĆ PRZEDAWNIENIA przestępstw popełnianych przez uprzywilejowaną „kastę” w togach. Odszkodowania i zadość uczynienia poszkodowanym przez świadomie wydane wyroki i postanowienia niezgodne z prawem powinni wypłacać z własnej kieszeni (nie z kieszeni podatnika jak do tej pory) sędziowie i prokuratorzy którzy je wydali !
  Takie jest moje zdanie.

 16. senatorze Ostrów jest z Panem. Należy skończyć z tymi patologiami, które się dzieją w Sądownictwie ale i u nas w mieście.

 17. Panie Mikołajczyk, reforma pt. usprawnienie wymiaru sprawiedliwości to fikcja. Udowodniliście to już z Trybunałem, który działa teraz wolniej niż w poprzednich latach. Ale mniejsza o sądy, bo trudno znaleźć kogoś kto jest z nich zadowolony. Problem w tym, że jesteście kłamcami. Już kilka lat temu domagaliście się zniesienia podatku Belki. I co? Rządzicie samodzielnie od 2015 roku, a podatek obowiązuje dalej.
  Jesteście perfidnymi kłamcami. Wstyd mi za was.

 18. Zmienić Konstytucję. A sędziowie niech przeproszą NARÓD za swoje zachowanie tych, których pokrzywdzili. Niedopuszczalne jest w demokracji, że sędzia nie ma kontroli nad sobą. mogą bezkarnie zniszczyć człowiekowi życie nie ponosząc żadnej odpowiedzialności w ramach swojej niezawisłości i sędziowie na telefon. Jeżeli SLD i PO chcą takiego sądownictwa to życzę powodzenia

  • Teraz PiS wymieni sędziów na miernych ale wiernych, bo żadni poważni prawnicy nie będą brali udziału w tej hucpie, i będziemy mieli PRL bis. TVP sieje propagandę jakiej Korea Północna by się nie powstydziła, Urbana i spółkę dawno już w tym elemncie przegonili, TK to kompletna wydmuszka działająca na telefon, jak im prezes tak nakaże to stwierdzą źe ziemia płaska. Jeszcze oczywiście jak to w komunistycznym ustroju przystało trzeba mieć jakiegoś wroga zewnętrznego kiedyś byli to Amerykanie którzy nam stonke zrzucali i burżuazyjna Europa, teraz jest to UE. Scenariusz jaki nam te rządy piszą to wypisz wymaluj wczesny Gomółka.

 19. Pisowskiego bagna ciąg dalszy. Ocieramy sie o Orbana a za chwile będziemy mieli Baćkę za prezydenta. Gdzie takie patafiany sie rodzą? Nie mówcie że to sie wysysa z mlekiem matki. Mam nadzieje ze po wyborach ta partia zostanie rozwiązana a jej akolici postawieni przed sądem. WOLNYM I NIEZALEŻNYM Nie wie kapcan że za rok będzie sprzątał ulice bo powrotu na stołeczek nie będzie

 20. Znowu płatne trolle pod wpisem Mikolajczyka. My o końcu demokracji i początku dyktatury jednej partii a wy o jakimś sędzi co batonika ukradł i go nie wyrzucili z pracy. Co to? Pudelek.pl? Mikołajczyk będzie siedział za to co zrobi i ja mu tego batonika do więzienia wyślę.

 21. Senator Mikołajczyk jest człowiekiem czynu. Czytałam dziś w kurerze ostrowskim na pierwszej stronie, że Pani Prezydent Klimek pisze isty i apele ws. EKK Wagon i na tym się kończy. Senator natomiast realnie spotkał się z premierem Morawieckim i już rozmawiał o Ostrowie. Brawo Panie Senatorze!!!

  • Koń by się usmial…. no tak…..sama rozmowa z premierem to już coś. Tak samo palcem na wodzie pisane. Bo efekt jest taki sam jak pisanie apeli. Tu listy ani rozmowy na szczeblu nie pomogą. Fabryka w której pracowało 12 tysięcy osób już w tej chwili sama się nie dźwignie z kolan. Tu trzeba działać a nie rozmawiać w Warszawce przy kawce. Pustosłowie, dno i wodorosty.

 22. Szczytem hipokryzji Mikołajczyka i jego kumpli z partii jest to źe pod płaszczykiem tak zwanego oczyszczania wymiaru sprawiedliwości ze zlogow komunistycznych, wprowadzają dokładnie taką samą organizację wymiaru sprawiedliwości jak w tych słusznie minionych czasach, gdzie o obsadzie stanowisk sędziowskich decyduje partia a przezde wszystkim jej pierwszy sekretarz z Nowogrodzkiej, a twarzą tych zmian jest prokurator stanu wojennego nagradzany przez komunistyczne władze.

 23. Buhahaha, uśmiać się można z odpowiedzi marionetkowego senatora. A jeszcze bardziej z komentarzy, których połowa jest pisana tą samą ręką. Buhahahahahahahaha.

 24. Dojrzały rewolucjonista radykalny pamiątkowy student, Aśka, Ala,Ania,Mirek,Janek, Grzegorz, Edyta,Iza.
  Naliczylem 13 x 1,50 zł za wpis = 19,50.
  Na pół litra będzie jak znalazł.

 25. Pokłony i modły Pochwalne to chyba piszą te same osoby dyrektor biura senatora i jego asystentka.
  Wiadomym jest że w partii obowiązuje dyscyplina i przykaz na co, na kogo i jak głosować. Tekst o głosowaniu mądrze to typowy konformizm.np. Klepali się po plecach z panią prezydent BK, kawki, spotkania, wspólne inicjatywy a teraz wszystko co wie, wykorzystuje przeciwko niej…
  Samemu trzeba być w porządku aby decydować o sądownictwie w Polsce, lecz cóż…. jeśli się kogoś osądza o dotąd nieuczciwe praktyki w sądach i za chwilę robi się dokładnie tak samo wykorzystując pozycję sejmie czy senacie RP to jak to nazwać?
  Nie pytajcie już…nie piszcie apeli i petycji bo w odpowiedzi usłyszycie wymijającą wypowiedź lawirującą pomiędzy a nie rzetelną odpowiedź.

  • Nic dodać nic ująć
   to jest po prostu transparentnosc i uczciwosc na pokaz a zycie swoja droga plynie

  • Pani Klimek jest po prostu miernym Prezydentem. Trzeba ją jak najszybciej zmienić na pana Grzeszczyka z PO. Co do komentarzy to wszyscy wiedzą, że biuro prasowe w Urzędzie Miejskim zajmuje się wieloma sprawami, ale nie tym co powinno się zajmować.

 26. Wielkie ukłony dla pana senatora za odwagę, za mądre głosowanie za zmianami w polskim wymiarze sprawiedliwości, które są zmianami koniecznymi i oczekiwanymi przez większość Pana rodaków.

 27. Świetna riposta na ten beznadziejny apel „Totalnej opozycji”, broniącej „NADZWYCZAJNEJ KASTY”. To Śmiech na sali.

 28. Konkretnie i odważnie senator zagłosował za likwidacją niezależności sądów. Gratulacje i witamy w państwie autorytarnym!

 29. Aż mi się niedobrze robi i mdli od tych pochwał cudownego, wspaniałego i uczciwego kandydata na prezydenta. Są też tacy którzy wiedzą i widzą więcej…poza tą laurką…

 30. Pan senator zawsze wszystko wytłumaczy i jest w tym bardzo dobry.
  Już raz kandydował na prezydenta miasta i mu nie poszło…….więc został senatorem.
  Teraz gdy pis może stracić poparcie trzeba sobie szukać pracy…….
  Założył stowarzyszenie ale nie z dobrego serca…..niby dla dzieci i osób starszych…..srele morele…..
  Sam nieźle się dzięki temu wywindował…. i swoje zarobił……
  …..podstawieni ludzie mu tu piszą te Pochwalne lamenty Częstochowskie.. A ciekawe co by pan prezes na to powiedział że wielki społecznik nic za darmo nie robił……..kaska za pomysł o koloniach dla biednych dzieci……..klub seniora żeby babciusie przyszły z wdzięczności zagłosować……
  On sobie krzywdy nie zrobi……kuty na cztery nogi……i niech Pan dyrektor biura senatora czy Pani Asystentka nie trollują żeby podać nazwiska……..byla przyjęta do szkoły numer 9 to wie dobrze jak się to odbywa….pani dziennikarz została polonistką…..pan fotograf woźnym…..pan od wuefu otwarl biuro podróży Pani sekretarka ksiegowa prezesem zarzadu stowarzyszenia zeby nie bylo podpadające …….żona senatora na jego miejsce w zarządzie zeby kasa nie uciekła i wszystko w rodzinie…..

  • No i wożenie seniorów do sejmu. Wtedy kiedy posłowie opozycji nie mogą wprowadzić gości, pan senator wycieczki emerytów oprowadza, gości w knajpie sejmowej. Tak się zdobywa elektorat!

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick