Sebastian Górski oficjalnie wiceprezydentem Ostrowa Wielkopolskiego

3
Fot. UM Ostrów
Sebastian Górski, dotychczasowy dyrektor Ostrowskiego Centrum Kultury został oficjalnie przedstawiony jako nowy wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Zastąpił na tym stanowisku Ewę Matecką, która przeszła na emeryturę i w piątek pożegnała się z pracownikami urzędu.

Nowy wiceprezydent został oficjalnie przedstawiony podczas konferencji prasowej zorganizowanej w Urzędzie Miejskim Ostrowa Wielkopolskiego. Nowo powołanego zastępcę ogłosiła prezydent Beata Klimek.  To na pewno trudna praca, bo wymagająca i odpowiedzialna, ale też piękna i satysfakcjonująca. Nie ma nic piękniejszego, niż samorządowe projekty przechodzące w fazę realizacji. Cieszę się bardzo, że Sebastian Górski będzie w tym zespole i będzie w nim uczestniczyć, budując miasto wygodne do życia, bezpieczne, fajne i dobre dla ludzi – powiedziała Beata Klimek, prezydent Ostrów Wielkopolskiego.

Jak wyjaśniła, ma nadzieję, że doświadczenie Sebastiana Górskiego zdobyte na stanowisku dyrektora Ostrowskiego Centrum Kultury, w oświacie, a także w społecznej pracy jako kuratora sądowego, będą pomocne w wypełnianiu obowiązków na nowym stanowisku. Od tej pory przejmie dokładnie te same zadania, za które była odpowiedzialna wiceprezydent Ewa Matecka. Mam nadzieję, że poprzeczki postawionej przez panią prezydent uda mi się sięgnąć ku jego zadowoleniu, a także ku zadowoleniu mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego – powiedział podczas konferencji prasowej. Jak przyznał, największym wyzwaniem będzie dla niego zmierzenie się ze sprawami oświatowymi, którymi od strony administracyjnej wcześniej się nie zajmował. Pracował jednak wcześniej w jednej z ostrowskich szkół jako nauczyciel.

W trakcie briefingu zostały także rozwiane wątpliwości dotyczące obsady jego dotychczasowego stanowiska, a więc dyrektora OCK-u. Jego następcą będzie Maria Szeląg, która jest wieloletnim pracownikiem Ostrowskiego Centrum Kultury. Pełni także funkcję szefowej Galerii Pik. Została rekomendowana przez Sebastiana Górskiego. – Przychyliłam się do jego propozycji, ponieważ uznałam, że dobrze zna swój zespół i w sposób odpowiedzialny podjął tę decyzję. Jestem przekonana, że pani Maria doskonale sobie poradzi w nowej roli, choć poprzeczka została zawieszona przez dotychczasowego dyrektora bardzo wysoko – dodała prezydent Beata Klimek.

Najbliższe miesiące powinny być dla niej łaskawe. Tak przynajmniej wynikało ze słów Sebastiana Górskiego, które padły podczas konferencji prasowej. Nie ukrywam, że ten rok pod względem wydarzeń kulturalnych poustawiałem do końca. Od pewnego momentu wykonywałem je wspólnie z panią Szeląg, która została wdrożona w zakres moich obowiązków, ale dalej może liczyć na moje wsparcie – wyjaśnił nowy wiceprezydent miasta.

Sebastian Górski ma wykształcenie wyższe pedagogiczne. Przez dziesięć lat był nauczycielem języka niemieckiego. Jest studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego na kierunku związanym z zarządzaniem kulturą.

Dotychczasowa wiceprezydent Ewa Matecka, która w przeszłości także pełniła funkcję dyrektora Ostrowskiego Centrum Kultury, w piątek pożegnała się z pracownikami urzędu i oficjalnie przeszła na emeryturę.

Wiceprezydent Ostrowa Wielkopolskiego Ewa Matecka przechodzi na emeryturę. Kto zajmie jej miejsce? Trwa konferencja prasowa na ten temat.

Opublikowany przez wlkp24.info Poniedziałek, 5 sierpnia 2019

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. OCK okazało się wylęgarnią wiceprezydentów Ostrowa. Przynajmniej wiem gdzie się starać o pracę, żeby w przyszłości awansować.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick