SARS-CoV-2 w Kochłowach. Zakażeni pensjonariusze DPS-u

1
Fot. dps-kochlowy.pl
Testy na obecność koronawirusa, które zostały przeprowadzone w Domach Pomocy Społecznej w powiecie ostrzeszowskim dały wynik pozytywny u pensjonariuszy w Kochłowach. Obecnie zakażonych jest 10 osób, a w całym DPS-e pod opieką jest 80 pensjonariuszy.

Sytuacja w powiecie ostrzeszowskim jest bardzo dynamiczna. Teren ten jest tzw. „czerwoną strefą”, a mieszkańcy mogą poddać się badaniom przesiewowym. Testy na obecność patogenu przeprowadzono także we wszystkich Domach Pomocy Społecznej na tym terenie. 10 osób z DPS-u w Kochłowach otrzymało wynik pozytywny. – Aktualnie spośród 80 mieszkańców DPS, 5 osób przebywa w  szpitalu (3 osoby z wynikiem pozytywnym, pozostałe oczekują na wyniki badań). Od wczoraj DPS objęty jest kwarantanną.  Stan zdrowia wszystkich osób jest na bieżąco monitorowany. Placówka otrzymała od służb wojewody dodatkowe środki ochrony indywidualnej – poinformował Tomasz Stube z Wielkopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Poznaniu.

Do 13 września, zgodnie z poleceniem wojewody wielkopolskiego, obowiązuje zawieszenie terminowe odwiedzin i urlopowania mieszkańców domów pomocy społecznej na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Czasowe ograniczenie działalności dotyczy domów pomocy społecznej w miejscowościach Kochłowy, Kobyla Góra i Marszałki.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

  1. 6
    1

    Znów? Przecież już chorowali, biedni staruszkowie nigdzie nie wychodzą, to te odwiedziny spowodowały lub personel, a trzeba obostrzenia wprowadzić, a nie dywagować, poluzowali, a teraz się zaczęło

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick