Sanepid prosi o pomoc starostwo. Oddelegowano pracowników

8
Sytuacja epidemiologiczna jest coraz poważniejsza, a sanepid ma coraz więcej pracy. Niestety, panuje sezon grypowy i wielu pracowników ostrowskiego sanepidu przebywa na zwolnieniu lekarskim. Poproszono władze powiatu o oddelegowanie pracowników do kontaktu telefonicznego z mieszkańcami powiatu.

Sytuacja epidemiologiczna w powiecie ostrowskim jest bardzo dynamiczna. Średnia przybywających zakażeń w ciągu doby na tym terenie utrzymuje się na poziomie 80-100. Pracownicy sanepidu mają pełne ręce roboty, a niestety pracują teraz w bardzo okrojonym składzie. Wiele osób przebywa na zwolnieniu lekarskim.

Dyrekcja sanepidu zwróciła się o pomoc do starostwa powiatowego. – Sanepid zwrócił się o pomoc o oddelegowanie pracowników do kontaktów z mieszkańcami, jeśli chodzi o wywiad epidemiologiczny. Taka prośba została skierowana w poniedziałek. Oddelegowanych zostanie 9 osób. To pracownicy starostwa powiatowego oraz bursy szkolnej przy ulicy Tomczeka – powiedział portalowi wlkp24.info Janusz Grzesiak z biura prasowego starostwa powiatowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Pracownicy mają zostać przeszkoleni i będą pomagać pracownikom sanepidu w zakresie przeprowadzania telefonicznego wywiadu epidemiologicznego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

 1. 9
  5

  Wszędzie zakażenia urzędu, szkoły. Ale sklepy od marca czyste wszyscy zdrowi. To jest dziwne. Jeśli zamknęli fitness, siłownie, gastronomie, solaria to powinni też zakłady kosmetyczne i fryzjerów. Fryzjer jest bliżej twarzy człowieka czy kosmetyczka.

 2. 26
  6

  Państwo z gówna!!! Punkt drive-thru, dzisiaj. Czas oczekiwania w kolejce równiutkie 5 godzin. I nie mam pretensji do Sanepidu, laboratoriów itp, tylko do tej czerwno-brunatnej hołoty rządzącej tym krajem. Zaprawdę jesteśmy k… świetnie przygotowani, a wirus poszedł w pisdu na wybory bo KORYTO był dla sk…synów najważniejsze. Sk…syny mają na sumieniu śmierć dziesiątków ludzi i jak widać dobrze się jeszcze bawią aborcją. Takich punktów powinno być przynajmniej 3-4 w mieście, a nie tylko jeden, w którym 2 kobiety wypruwają sobie flaki. Chińczycy w ciągu 3 dni zamknęli i przebadali liczące 11 MILIONÓW MIASTO. Czas pociągnąć za spłuczkę i spłukać te gówniane rządy. Nie będzie inaczej dopóki w tym kraju nie będzie wariantu rumuńskiego albo ukraińskiego

 3. 1
  3

  Na ulicy Bardowskiego w ostrowie jest biba dwa namioty pełne ludzi aut na parkingu przed przedszkolem i na zakazie że przyjechać nie można i nikt tak nie interweniuje. Oni mogą ? Proszę o interwencję!!!

  • 4
   2

   Może ktoś cię wysłucha jak napiszesz po polsku. Do szkoły chyba chodziłeś kamieniami w nią rzucać. O ile chodziłeś…

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick