Samoobsługowy alkomat u krotoszyńskich policjantów

3
Fot. facbook.com/KPPKrotoszyn
Nowość w Komendzie Powiatowej Policji w Krotoszynie. Na jednej ze ścian zawisł tam samoobsługowy alkomat. Teraz każdy z kierowców, który ma wątpliwości, czy może usiąść za kierownicą, będzie mógł to zrobić, nie prosząc o zbadanie funkcjonariuszy.

„Zbadaj się sam zanim zrobią to policjanci” – głoszą krotoszyńscy policjanci, którzy za pośrednictwem mediów społecznościowych poinformowali, że na ich komendzie pojawił się samoobsługowy alkomat – urządzenie do badania stanu trzeźwości kierowcy. Z urządzenia można korzystać za darmo i przez całą dobę.

Aby zbadać swój stan trzeźwości należy pobrać jednorazową słomkę, włożyć do specjalnego otworu, nacisnąć przycisk, który uruchomi alkomat i postępować według intrukcji. Wynik wyświetlany jest w promilach. Ważne jest, aby 15 minut przed badaniem nie spożywać żadnych posiłków, napojów oraz nie palić tytoniu.

Nowy, samoobsługowy alkomat na krotoszyńskiej komendzie policji pojawił się dzięki współpracy policjantów z władzami powiatu krotoszyńskiego.

Zbadaj się sam, zanim zrobią to policjanci.

Dzięki wsparciu Krotoszyńskiego Starostwa Powiatowego w Komendzie Powiatowej Policji w Krotoszynie zamontowany został nowy samoobsługowy alkomat. Każdy, kto nie ma pewności czy może „wsiąść za kółko”, może sprawdzić swój stan trzeźwości. Zbadaj się sam, zanim zrobią to policjanci.

Opublikowany przez Komenda Powiatowa Policji w Krotoszynie Piątek, 17 stycznia 2020

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

3 KOMENTARZE

  1. Akurat te alkomaty na komendach są chyba wiarygodne. Może kiedyś się zbiorę wypiję ze dwa piwa i udam na komendę zbadać się i porównam ze swoim alkohitem. Ogólnie dobry pomysł.

    • W przypadku chęci prowadzenia pojazdu i ewentualnych konsekwencji z tego wynikających słowo „chyba” nie brzmi zbyt poważnie. Nie chodzi też o to, że po dwóch piwach sprawdzisz z innym (nawet homologowanym i kalibrowanym) – akurat jeden pomiar może być prawidłowy, a kolejnych 10 nie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick