DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Sala CKiW w Pleszewie na ukończeniu

Do tego czasu służyła stacjonującym tam żołnierzom. Potem porzucona, nieremontowana stała bezużyteczna. Ale komenda główna OHP w końcu podjęła decyzje o jej modernizacji.

A było co remontować. Sala przez lata niszczała, pojawiła się też wilgoć. Dlatego konieczne było przeprowadzenie gruntownych napraw. Sala będzie służyła przede wszystkim podopiecznych pleszewskiego CKiW. To jedna z 6 jednostek tego typu w kraju, do której chodzi młodzież mająca problemy z nauką. Uczniowie oprócz normalnych zajęć szkolnych maja też oczywiście lekcje wychowania fizycznego i skoro do tej pory nie mieli odpowiednich warunków- musieli sobie radzić inaczej.

Sami uczniowie nie ukrywają też, że nie mogą się doczekać, kiedy wreszcie będą mogli skorzystać z sali. Obiekt będzie jednak służył nie tylko podopiecznym OHP. Będą mogli z niego korzystać też inni.

Sala ma być oddana oficjalnie do użytku pod koniec maja tego roku. Wtedy też w CWiK odbędą się uroczystości dotyczące nadania nazwie skweru imienia pułkownika Mieczysława Mozdyniewicza – dowódcy 70 pułku piechoty w latach 1928 – 1935.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz