Sąd zdecydował. Jest wyrok za gwałt na 8-latce

4
Cztery lata pozbawienia wolności - taki wyrok wydał sąd w sprawie gwałtu na 8-letniej dziewczynce, do którego doszło w ubiegłym roku w powiecie pleszewskim. 51-letni mężczyzna ma na swoim koncie podobny czyn, którego dopuścił się kilka lat temu. Najnowszy wyrok, który zapadł w Sądzie Okręgowym w Kaliszu nie jest prawomocny.

Mężczyzna dopuścił się czynu w czerwcu ubiegłego roku w jednej z miejscowości na terenie powiatu pleszewskiego. Działał, jako recydywa, bo podobnego czynu dopuścił się pięć lat wcześniej. Teraz Sąd Okręgowy w Kaliszu skazał go na cztery lata pozbawienia wolności. – Sąd orzekł także zakaz zajmowania wszelkich stanowisk, wykonywania wszelkich zawodów oraz prowadzenia działalności związanej z wychowywaniem, leczeniem i edukacją małoletnich lub opieką nad nimi przez 10 lat – powiedziała Anna Niedzielska, z-ca rzecznika Sądu Okręgowego w Kaliszu.

Skazany ma także zakaz kontaktowania się z pokrzywdzoną oraz zakaz zbliżania się na mniej niż 50 metrów. Sąd zdecydował także o terapii dla osób z zaburzeniami osobowości mającej na celu zmniejszenie zaburzeń sfery popędowej, korekcji nieprawidłowych zachowań i postaw dotyczących sfery seksualnej, impulsywności i rozładowania agresji. Jak poinformował wymiar sprawiedliwości, możliwość wykonania orzeczonego środka należy ustalić na sześć miesięcy przed przewidywanym warunkowym zwolnieniem lub odbyciem przez skazanego kary więzienia.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

  1. Za mały wyrok i co to jest kastracja farmokologiczna ,wyrok się skończy i kontrola farmokologiczna też i z powrotem zgwałci kolejne dziecko .,powinno kastrować się chirurgicznie .

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick