Są zgłoszenia, będą kontrole. Dron pojawi się nad domami w gminie Raszków

6
Mieszkańcy Gminy i Miasta Raszków wielokrotnie zgłaszali władzom, że nie wszyscy dbają o środowisko przez odpowiednie palenie w piecach. W odpowiedzi na zgłoszenia, na terenie gminy pojawi się dron, który skontroluje jakość wykorzystywanego opału.

Władze gminy i miasta podpisały umowę z jedną z jarocińskim firm, która za pomocą drona przeprowadza kontrole dymu wydostającego się z kominów. Jego skład zostanie poddany analizie. – Z przeprowadzonych pomiarów zostanie sporządzony raport, określający jego skład chemiczny. Planujemy regularne prowadzenie badań i kontroli – informuje urząd.

Należy pamiętać, że spalanie śmieci w piecu i zanieczyszczanie środowiska to wykroczenie za które grozi kara finansowa. To także przyczynianie się do produkowania smogu, w którym znajdują się szkodliwe dla zdrowia pyły PM10 i PM2,5, które powodują takie problemy, jak astma, zwiększenie ryzyka zawału serca lub udaru mózgu, a nawet nowotwory układu oddechowego.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

    • Przecież ta jest zakaz posiadania pieców , kominów i spalania czegokolwiek to co sprawdzać.

  1. Proszę zacząć od obiektów gminnych to je z daleka widać i czuć.
    Burmistrz myśli że ludzie żyją tylko kulturą, historią i salami wiejskimi a jeszcze przydało by się czymś oddychać.

    • W gminie raszków jest odgórne przyzwolenie do palenia śmieciami. Nie liczcie, że to coś zmieni. Najważniejsze to się nie narażać i być dalej przy korycie

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick