Są tylko niepełnosprawni. Nagrali spoty promocyjne

1
Magdalena nie widzi, Karol nie chodzi o własnych siłach. Mimo niepełnosprawności korzystają z życia i nie boją się nowych wyzwań. A takim okazał się dla nich udział w spotach promujących kampanię społeczną prowadzoną przez ostrowski magistrat "Jestem tylko niepełnosprawny". Efekty ich pracy na planie zdjęciowym będzie można obejrzeć niebawem.

Cztery spoty, które nagrywano na scenie Ostrowskiego Centrum Kultury to dopełnienie kampanii „Jestem tylko niepełnosprawny”. Wcześniej na ulicach Ostrowa Wielkopolskiego pojawiły się billboardy i tabliczki z napisami takimi jak „Ja tylko nie słyszę”, „Ja tylko nie widzę”. W nagraniach wzięły udział osoby z niepełnosprawnościami. – Mi bardzo zależało na tym, by część tego projektu była taka prawdziwa, żeby brały w niej udział prawdziwe osoby, a nie aktorzy, bo przez to możemy zyskać taką naturalność, ale też autentyczność. Jesteśmy cały czas uderzani różnymi przekazami, reklamami, którym może nie do końca wierzymy, tak jakbyśmy chcieli, a ta kampania miała być trochę inna. Dlatego zaprosiliśmy osoby z Ostrowa Wielkopolskiego, żeby wspomogły nas w tym, ale też żeby same mogły wyciągnąć coś fajnego dla siebie – mówi Jakub Gołembski, reżyser i realizator klipów.

Trzy z przygotowywanych klipów pokażą osoby z niepełnosprawnościami, które robią zwyczajne rzeczy. Wśród nich jest Magdalena Czernia, która nie widzi od urodzenia, a mimo tego świetnie sobie radzi na co dzień. – Moją rolą w nagraniu spotu jest granie na gitarze. To jest trochę stresujące, bo pierwszy raz biorę w tym udział – tłumaczy Magdalena. Z kolei poruszający się na wózku Karol Korzepa zagrał osobę, która naprawia rowery. Na kampanię składa się jeszcze czwarty spot, w którym wzięli udział wszyscy uczestnicy poszczególnych filmów.

Cały projekt kampanii społecznej „Jestem tylko niepełnosprawny” realizowany jest przez ostrowski urząd miejski i finansowany z funduszy norweskich. Klipy będzie można zobaczyć na antenie Telewizji Proart już wkrótce.

redaktor wlkp24.info
katarzyna.paus@tvproart.pl

1 KOMENTARZ

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick