Są podejrzani o handel ludźmi. Prokurator postawił zarzuty

0
zdjęcie poglądowe / fot. Max Fleischmann / Unsplash
Trzy osoby w wieku od 23 do 49 lat, obywatele Mołdawii zostali zatrzymani i usłyszeli zarzuty dotyczące handlu ludźmi. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Kaliszu. Wszystkie trzy osoby zostały aresztowane na trzy miesiące.

Sprawa wyszła na jaw, gdy kaliscy policjanci otrzymali informację, że pod jednym z marketów znajduje się osoba niepełnosprawna, która jest zmuszana do żebractwa. Na miejscu okazało się, że to 50-letni obywatel Łotwy, który w Polsce przebywa od kilku miesięcy. Wszystkie, zebrane pieniądze, przekazywał 49-letniemu obywatelowi Mołdawii, który przywiózł go na teren naszego kraju i zmuszał do tego procederu. – Jeszcze tego samego dnia policjanci zatrzymali kolejne dwie osoby związane z tą sprawą. Zatrzymani to 23-letni mężczyzna oraz 43-letnia kobieta, również obywatele Mołdawii – informuje oficer prasowy Komendy Miejskiej w Kaliszu.

Zatrzymani usłyszeli dziś zarzuty handlu ludźmi. Prokuratura Rejonowa w Kaliszu złożyła do sądu wniosek o zastosowanie wobec podejrzanych środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

Podejrzanym grozi kara więzienia nie krótsza, niż trzy lata.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick