Są pierwsze jabłka przy Rataja. Praca w ogrodzie wre [WIDEO]

0
24 jabłonie w pierwszym miejskim sadzie na osiedlu Zacisze-Zębców rosną w najlepsze, co więcej – już owocują. Cały park kieszonkowy, który powstał przy ulicy Rataja to przykład na to jak zmienić może się prawdziwe ściernisko w miejsce do odpoczynku, rekreacji i nauki o tym jak funkcjonuje flora. Ale o ogród trzeba dbać i tego zadania regularnie podejmują się seniorzy z klubu seniora oraz stowarzyszenia Przyjazny Zębców.

Antonówka, Koksa Pomarańczowa, Kosztela, Cesarz Wilhelm, Reneta Landsberska, i królowa renet – Złota Reneta – jabłonki przyjęły się i już owocują, ale na zbiory dopiero przyjdzie czas. Sad jabłoniowy na ostrowskim Zębcowie powstał raptem kilka miesięcy temu nakładem 160 tysięcy złotych z miejskiego budżetu. To nie tylko sad, ale cały ogród pełen kwiatów, bylin, jest i łąka kwietna.

Ciężar utrzymania ogrodu wzięli na siebie seniorzy z klubu przy ulicy Rataja 5, w którym regularnie się spotykają. Co kilka tygodni systematycznie koszą trawę czy wyrywają chwasty spośród nasadzeń. Osoby zajmujące się pielęgnacją ogrodu zgodnie przyznają – czynem społecznym nie tylko chcą przyczynić się dla wizerunku osiedla, ale też integrują się podczas pracy. Zresztą z tego miejsca na co dzień korzystają, jak wielu mieszkańców okolicy.

Po każdym porządkowym popołudniu w sadzie seniorzy spotykają się na wspólną kawę i poczęstunek. Apelują też o to, by każdy kto odwiedza osiedlowy ogródek szanował zieleń i dbał o porządek, przede wszystkim nie śmiecąc. A jak im idzie? Pokazujemy w załączonym materiale filmowym.

redaktor wlkp24.info
paulina.szczepaniak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick