DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Są pieniądze na dofinansowanie zajęć i imprez sportowych

Pula pieniędzy przeznaczona na wsparcie przedsięwzięć, imprez i zajęć sportowych wynosi 100 tysięcy złotych. Maksymalna wysokość grantu dla jednej organizacji to 5 tysięcy złotych. – Komunalny program grantowy wprowadzony z myślą o młodych mieszkańcach Ostrowa, to ważny element budowania społecznego wymiaru miejskiej gospodarki komunalnej – podkreśla Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Wnioski mogą składać firmy z terenu miasta Ostrowa Wielkopolskiego, w szczególności fundacje, stowarzyszenia prowadzące sekcje sportowe dzieci i młodzieży, a także uczniowskie kluby sportowe prowadzące zorganizowane zajęcia w zakresie sportu dzieci i młodzieży. – To już druga edycja naszego programu i przykład udanej innowacji społecznej. Pilotażowa edycja w 2018 roku spotkała się z bardzo pozytywnym odbiorem i dużym zainteresowaniem. Dofinansowaliśmy 28 sportowych przedsięwzięć dla kilkuset ostrowskich dzieci i młodzieży – podkreśla Bartosz Ziółkowski, prezes Centrum Rozwoju Komunalnego.

Dokumenty należy składać w siedzibie CRK przy ul. Partyzanckiej 27 w godzinach 7.00 – 15.00 do 6 marca 2019 roku. Szczegółowe informacje, w tym wzór wniosku, dostępne są na stronie internetowej http://www.crk.com.pl/sport oraz pod numerem telefonu (62) 737 58 30.

Rozstrzygnięcie naboru w ramach programu zaplanowano na połowę marca tego roku.

Napisz do autora

Komentarze (1)
  • A
    analityk

    wtorek, 26 lutego, 2019

    Jakie to słodkie. Najpierw CRK zabiera miejskim spółkom dywidendę czyli dużą część zysku na własne utrzymanie. Tę dywidendę mogłyby spółki przekazać bezpośrednio do budżetu miasta. Wtedy na sport dzieci i młodzieży miasto mogłoby przekazać nie 100 a np 500 tys. zł więcej. No ale CRK musi z czegoś żyć. Więc bierze lwią część z dywidend i triumfalnie ogłasza mieszkańcom, że aż 100 tys. przeznacza na sport. Ludzie dajecie się nabierać na taką „dobroć”? Przecież to tylko po to, żeby uzasadnić do czego potrzebny jest CRK. W takim razie do czego potrzebny jest urząd?

    Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz