Ostrowscy ortopedzi mogą już oficjalnie szkolić lekarzy z zakresu złamań kości piętowej. W tutejszym szpitalu powstał profesjonalny ośrodek szkoleniowy.
Pierwszy gwóźdź wbili dziesięć lat temu i do tej pory w ich ręce oddało się ponad 650 pacjentów. Ostrowscy ortopedzi, którzy zajmują się złamaniami kości piętowej są liderami w Polsce Europie i zyskali uznanie wielu specjalistów. Dziś mogą już oficjalnie szkolić lekarzy i uczyć ich metody Calcanal, czyli nowoczesnego i mało inwazyjnego sposobu leczenia takich złamań. Dr Mirosław Falis, szef zespołu podkreśla, że to efekt wielu lat pracy oraz starań całego zespołu: – Jest to tak naprawdę ostatni etap naszych wieloletnich starań w rozwój tej metody. to jest praca całego zespołu, bo to nie jest tylko zoperowanie ale też ludzie pracujący na bloku operacyjnym oraz późniejsza rehabilitacja.
Metoda Calcanal jest mało inwazyjna, co pomaga pacjentowi w szybszym powrocie do sprawności oraz minimalizuje ryzyko powikłań. – Przez niewielkie otwory robimy sobie tzw. kanał roboczy i wykonujemy repozycję złamania. Odbudowujemy ją od środka. Następnie wprowadzamy gwóźdź z tytanu, który stabilizuje całe złamanie. Dodatkowo wprowadzamy także śruby – wyjaśnia dr Krystian Pyszel, ortopeda ostrowskiego szpitala.
Zgodę na utworzenie ośrodka szkoleniowego wydał m.in. prof. Patric Simon, współtwórca metody Calcanal oraz prof. dr hab. n. med. Jarosław Czubak, Krajowy Konsultant w dziedzinie Ortopedii i Traumatologii Narządu Ruchu.
Skomentuj ten wpis jako pierwszy!
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz