DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

S11 w powiecie ostrzeszowskim podzieli mieszkańców? Trwają burzliwe konsultacje

Przypomnijmy. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad proponowała cztery warianty przebiegu S11 mieszkańcom powiatu ostrzeszowskiego. Pierwsze dwa mieszkańcy praktycznie od razu odrzucili. Wariant czwarty przeszedł modyfikacje i został nazwany wariantem piątym. Wariant numer 3 jest korzystny dla mieszkańców Kobylej Góry, bo omija teren tej gminy. Za wariantem numer 5 optują mieszkańcy Ostrzeszowa, bo część – choć niewielka – drogi przebiegnie przez teren Kobylej Góry, zamiast przez teren gminy Ostrzeszów. Burmistrz Ostrzeszowa i wójt Kobylej Góry zgadzają się co do jednego. Chodzi o dwa pierwsze warianty. – Warianty 1 i 2 są całkowicie nieakceptowalne przez nasze społeczności – mówi burmistrz Ostrzeszowa Patryk Jędrowiak.

Odbyło się już kilka spotkań konsultacyjnych z mieszkańcami, którzy cały czas w postaci ankiet mogą zgłaszać swoje uwagi i preferencje. Wszystkie dyskusje są burzliwe i mocno dzielą mieszkańców gmin Ostrzeszów i Kobyla Góra. Wszyscy zgadzają się natomiast z jednym – droga S11 powinna powstać i jest potrzebna wszystkim zmotoryzowanym. Do połowy przyszłego roku zostanie opracowany raport z konsultacji, dalej inwestor przejdzie do ostatniego etapu projektowania. – Decyzja środowiskowa potwierdza i wybiera preferowany wariant pod kątem ekonomicznym, społecznym i środowiskowym. Przewidujemy, że decyzja, na mocy której będziemy mogli przystąpić do realizacji inwestycji zapadnie w roku 2022 – mówi Alina Cieślak, rzecznik prasowy poznańskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. 

Więcej dowiecie się z materiału filmowego oraz z jutrzejszych „Wydarzeń” Telewizji Proart o 17:20, 20:00 i 22:30.

Napisz do autora

Komentarze (9)
 • O
  Ostr

  poniedziałek, 15 lipca, 2019

  Wójt Kobylej Góry ma problem bo przez teren jego gminy wariant 5 przebiega na odcinku 800 metrów i akurat tam bedzie połowa węzła za którego oświetlenie bedzie musiał płacić. Podał w końcu prawdziwy powód dla którego chciałby żeby droga szła przez Rojów. Również radna gminy Ostrzeszów pani Rajska wyjaśniła że ma działkę w Bierzowie i jest za weriantem przecinającym Rojów. Może powinna przemyśleć czyje interesy reprezentuje.

  Odpowiedz
 • Z
  Zen

  poniedziałek, 15 lipca, 2019

  Pan Berski mija się z prawdą…

  Odpowiedz
 • F
  FBI

  wtorek, 16 lipca, 2019

  Najlepiej nie budować a drogi zaorac i po problemie

  Odpowiedz
 • S
  Smutek

  wtorek, 16 lipca, 2019

  Wójt mija się z prawdą. Sam jeszcze w grudniu był za wariantem 4… co się stało Panie Wójcie? Czyżby wpływ Pana Sekretarza? Przydałoby się też trochę więcej kultury, no ale cóż „wyszło szydło z worka”.

  Odpowiedz
 • D
  Duma

  wtorek, 16 lipca, 2019

  Burmistrz Ostrzeszowa słucha głosu społeczństwa, a to akurat dobrze, bo taka jego funkcja. Ciekawe dlaczego droga S11 nie przechodzi na granicy z Siedlikowem, wariantem północno wschodnim, którym poprzedni burmistrz parę lat wstecz się chwalił, tańszym, prostszym, mniej kolizyjnym? Bubla w postaci S11 z zachodniej strony Ostrzeszowa stworzył Sekretarz gminy Kobyla Góra i Gmina Kobyla Góra może mu teraz dziękować codziennie.

  Odpowiedz
 • O
  Ostrzeszowianin

  środa, 17 lipca, 2019

  Najlepiej niech zrobią koło Sycowa i Ostrzeszów jak zwykle dalej będzie zasciankowym prowicjonalnym miasteczkiem.. Cały czas są moim zdaniem brane pod większą uwagę interesy jednostek które coś tam mają i posiadają. No i oczywiście wara wszystkim od tego a priwincyjni mieszkańcy niech dalej są prowincjuszami. Żenada

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz