DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

RZZO posadzi nowe drzewa. Mają pomóc ze smrodem z wysypiska

RZZO ma pomysł, jak załagodzić nieprzyjemny zapach z wysypiska. Pomóc w tym mają nowo nasadzone drzewa, które mają właściwości pochłaniające zapachy.

Fot. RZZO

W okół zakładu ma powstać tzw. „płaszcz przyrodniczy”. Nasadzonych ma zostać około 1500 drzew, których gatunki zostały dobrane tak, by miały właściwości detoksykacyjne, ograniczające odorowość oraz wchłaniające pyły i zanieczyszczenia nie tylko z powietrza ale także z gleby. – Będzie to świerk serbski, brzoza Maksymowicza, grab pospolity, irga, jałowiec łuskowaty, tawuła szara, forsycja pośrednia. Są to rośliny, które żyją w symbiozie i które pomogą nam uchronić bioróżnorodność funkcjonującą na terenie zakładu – informuje Marzena Wodzińska, prezes RZZO.

Projekt został już złożony, a drzewa powinny pojawić się już jesienią tego roku. Wartość tej inwestycji to około 250 tysięcy złotych, a około 200 tysięcy to kwota dofinansowania z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska.

Napisz do autora

Komentarze (9)
 • ...

  wtorek, 26 marca, 2024

  „Mają pomóc ze smrodem z wysypiska” serio ?? to już żart na prima aprilis, czy to v-ce śmieszek z wysypiska wymyślił?

  Odpowiedz
 • O
  Obiektywny

  wtorek, 26 marca, 2024

  Brawo

  Odpowiedz
 • K
  Koki

  wtorek, 26 marca, 2024

  A to nie byly juz kiedys perfumowane te smieci tez mialo przestac smierdziec

  Odpowiedz
 • M
  mk

  środa, 27 marca, 2024

  Czy tą panią popieprzyło już totalnie przed wyborami ?Pomiędzy RZZO a Wrocławską rośnie las w pasie szerokości 200-300m. Jakoś nie zatrzymuje tego ohydnego smrodu. Co na to Grochowska vel Mi Nie Śmierdzi? Dobrze wisi się na plakacie wyborczym na ogrodzeniu RZZO ?

  Odpowiedz
 • MZO
  Mieszkaniec z okolicy.

  środa, 27 marca, 2024

  „Płaszcz przyrodniczy” ciekawe określenie .Raczej będzie to „płaszcz wychwytający” fruwające reklamówki i inne badziewie. Zatem kraiobraz będzie w tym miejscu jeszcze piękniejszy.
  Proszę zobaczyć jak wygląda pobliski lasek – sito dla folii i innego badziewia z wysypiska. A CO DO SMRODU – TO NIE POMOGĄ DRZEWA- TA FIRMA /LUB MIASTO/ POWINNO WYPŁACAĆ MIESZKAŃCOM POBLISKICH OSIEDLI ODSZKODOWANIA ZA TEN SMRÓD I NIE TYLKO Z WYSYPISKA ALE TAKŻE Z TEGO ZAKŁADU, Z KTÓREGO ROZNOSI SIĘ SMRÓD PALONEJ SMOŁY.

  Odpowiedz
 • H
  Heheszek

  środa, 27 marca, 2024

  Nie wiem kogo to obrazi i jaki proces za to grozi, ale powiem krótko: poziom naiwności w RZZO przekroczył już wszelkie możliwe do osiągnięcia rzędne kwatery składowej.
  Naiwność jest wielowątkowa. Naiwność arogancka, zakładająca, że mieszkańcy są kretynami i będą tego typu brednie grzecznie przyjmować raz za razem.
  Jest też naiwność inżynierska, która jest bardziej niebezpieczna, bo okazuje się, że mamy ludzi decyzyjnych w spółkach miejskich, którzy uważają, że ich wieloletnie zaniedbania rozwiążą nasadzenia drzewek za 250 tysięcy złotych.
  Jest też naiwność ekonomiczna, która paraliżuje władze spółek przed politycznym sporem wewnątrz układu w mieście. Trzeba przyznać otwarcie, że w zadłużonym mieście zwyczajnie brakuje pieniędzy na rozwiązania inżynierskie i w tej chwili to już jest zwykły populistyczny pomysł na potrzeby poprawy wizerunku i wygląda to bardzo źle.
  Dalsze merytoryczne uzasadnianie swojej opinii pozostawię sobie na ewentualny proces. I proszę mi wierzyć, że to nie jest ten przypadek w którym można powiedzieć, że lepiej robić cokolwiek niż nie robić nic.
  Nawet treść artykułu sugeruje, że nasadzenia “mają pomóc”.
  Jednocześnie ten sam artykuł nie mówi o tym, że mieszkańcy muszą z tym smrodem funkcjonować już bardzo wiele lat.
  Naprawdę już lepiej było tego nie ogłaszać!

  Odpowiedz
 • M
  myślący

  środa, 27 marca, 2024

  Czy jest na sali lekarz?

  Odpowiedz
 • O
  Ostrowiak

  środa, 27 marca, 2024

  Posadzi albo nie posadzi. Pani Prezydent po wycięciu topoli wzdłuż „Smródki” (Strugi Ostrowskiej) stanowiących barierę ochronną przed hałasem i zanieczyszczeniami ze Sklejek obiecała mieszkańcom posadzenie w ich miejsce drzew „tujopodobnych”. Niestety czas płynie kończy się kadencja a drzew stanowiących barierę ochronną nie doczekaliśmy.
  Pozdrawiam naiwnych wierzących w obietnice przed wyborami.

  Odpowiedz
 • H
  Hiacynta

  czwartek, 28 marca, 2024

  Ten rejon to smrodliwe zagłębie. Wysypisko, wytwórnia asfaltu …. brakuje tylko jeszcze do całej gamy zapachów jakiejś wielkiej świniarni. PRZYJAZNE MIASTO -DLA MIESZKAŃCÓW… Bu ha ha

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz