Rzucali kamieniami w jadące samochody. O włos od tragedii

0
Dwóch 14-latków rzucało kamieniami w samochody jadące obwodnicą Ostrowa Wielkopolskiego. Jeden z nich trafił w przednią szybę samochodu ciężarowego. Kierowcy, ani nikomu w pobliżu na szczęście nic się nie stało. Dwóch młodych chłopaków odpowie za swój wybryk przed Sądem Rodzinnym.

Policjanci po odebraniu zgłoszenia natychmiast pojechali na wskazane miejsce. 14-latkowie mieli stać na jednym z wiaduktów i rzucać kamieniami w jadące samochody. Na widok radiowozu zaczęli uciekać na rowerach. Mundurowi zatrzymali jednego z chłopców, który w rowerowym koszyku miał kilkanaście kamieni. Drugi z chuliganów został zatrzymany kilka minut później w okolicy swojego domu. – Okazało się, że 14-latkowie odpowiadają również za podobne zdarzenia z 8 i 9 października tego roku. Wówczas, rzucając kamieniami w jadące pojazdy, uszkodzili m.in. szklaną część dachu samochodu ciężarowego, przednią szybę osobowej toyoty, tylną szybę i dach osobowego opla – mówi sierż. sztab. Małgorzata Łusiak z ostrowskiej komendy.

CZYTAJ: Idziesz na grzyby? „Nie zaprószaj ognia” – apelują służby

14-latkowie stworzyli ogromne zagrożenie dla kierowców poruszających się obwodnicą. Na szczęście skończyło się na zniszczeniu mienia. Pokrzywdzeni wycenili straty na kwotę kilku tysięcy złotych.

Teraz sprawą 14-latków zajmie się Sąd Rodzinny.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick