Rzecznik Praw Obywatelskich przyjedzie do Ostrowa Wielkopolskiego

7
W środę 20 lutego, w godzinach 11.30 - 13.30 w Forum Synagoga w Ostrowie Wielkopolskim odbędzie się spotkanie z dr. Adamem Bodnarem, Rzecznikiem Praw Obywatelskich.

„Porozmawiamy o sprawach ważnych dla mieszkańców i lokalnych organizacji pozarządowych, a także o prawach człowieka w praktyce. Jest to również okazja do omówienia takich tematów jak: problemy osób z niepełnosprawnościami, osób starszych, wykluczenia transportowego, dostępu do informacji publicznej, ochrony środowiska” – czytamy na stronie www.rpo.gov.pl.

Rzecznik praw obywatelskich, Adam Bodnar uważa, że o stanie praw człowieka w Polsce nie można dowiadywać się tylko z pism przysyłanych do Biura Rzecznika Praw Obywatelskich. Dlatego od początku swojej kadencji jeździ po Polsce i spotyka się zarówno z mieszkańcami, jak i przedstawicielami organizacji społecznych.

Adam Bodnar rozpocznie spotkanie od przedstawienia zaprezentowania tego, czym się zajmuje, a porozmawia z mieszkańcami. Podczas bezpośredniego spotkania będzie można również poznać kompetencje Rzecznika Praw Obywatelskich, opowiedzieć o swoich problemach oraz złożyć skargę (tzw. wniosek) do rzecznika.

Spotkanie jest otwarte i bezpłatne, więc wystarczy na nie przyjść. Nie jest wymagane wcześniejsze zgłoszenie udziału, jednak ułatwia ono organizację i przygotowanie merytoryczne spotkania. Dlatego Biuro Rzecznika Praw Obywatelskich zachęca do wcześniejszego pisemnego zgłoszenia za pośrednictwem formularza lub e-maila zagadnień dotyczących naruszania praw człowieka lub lokalnych problemów i spraw.

Link do formularza: www.rpo.gov.pl/formularz/spotkania-w-Wielkopolsce

Kontakt i zgłoszenia:
e-mail: spotkaniaregionalne@brpo.gov.pl
tel.: (22) 55 17 989

 

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Musimy pamiętać, że wiele narodów współuczestniczyło w realizowaniu holokaustu. W tym także naród polski słowa tego niby rzecznika dla mnie DZIAD NAD DZIADY

  2. A ja się pytam, co to za kozackie zdanie: „Adam Bodnar rozpocznie spotkanie od przedstawienia zaprezentowania tego, czym się zajmuje, a porozmawia z mieszkańcami.” 😀

  3. Ciesze się bo będzie można pogadać o tym i owym. Ciekawe czy p. prezydent się pofatyguje bo przecież to raczej nie jej bajka

    • Jak to nie jej. Nie widzisz jak nienawidzi nienawiści i walczy z nią nawet wśród uczniów szkół podstawowych?

  4. A dlaczego ten rzecznik dalej zwanym Praw Obywatelskich nie pomógł ludziom wywalanym z mieszkań przez przekrętów w Warszawie a ludzie prosili go o interwencję ….

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick