DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Rząd wypowie konwencję stambulską? Dowiecie się z "Wieści z Senatu"

Jednym z tematów, którym został poruszony w programie była próba wypowiedzenia tzw. konwencji stambulskiej przez polski rząd. Temat odbił się szerokim echem na arenie ogólnopolskiej, a do dziś nie podjęto konkretnych działań zmierzających do wypowiedzenia międzynarodowej umowy o przeciwdziałaniu przemocy. – To jest dokument, który nie podaje nowych rozwiązań prawnych. On ma ukierunkować kraje, które sygnowały umowę, by stanowić dobre prawo zmierzające do mniejszego stopnia przemocy wobec kobiet, dzieci ale i również mężczyzn. Wszystkie badania pokazują, że 80% osób dotkniętych przemocą to kobiety, 12% to dzieci, a 8% to mężczyźni – mówi w programie senator Matecka.

Celem programu jest poznanie kulis pracy senatorów, dowiedzenie się jakie kroki planują podejmować parlamentarzyści oraz jak wpłyną one na życie Polaków. I tak właśnie m.in. w pierwszym odcinku w rozmowie o wspomnianej konwencji stambulskiej dowiadujemy się, że opozycyjna część senatorów planuje rozmowy z rządem mające zapobiec wypowiedzeniu umowy. – Chcemy się spotkać z minister rodziny Marleną Maląg i porozmawiać o ewentualnych zastrzeżeniach rządu polskiego co do zapisów konwencji stambulskiej. Czekamy na wyznaczenie terminu takiego spotkania – powiedziała w „Wieściach z Senatu” Ewa Matecka.

Program już jest emitowany na antenie Telewizji Proart dostępnej w sieci Promax. Najbliższe emisje w niedzielę 6. września o 17:40 i we wtorek 8. września o 18:50. Materiał będzie dostępny także on-line na stronie www.tvproart. Nowe odcinki będą ukazywać się w trybie comiesięcznym, premiery zawsze w pierwszej połowie każdego miesiąca.

Napisz do autora

Komentarze (5)
 • R
  Roma

  sobota, 5 września, 2020

  Niech lepiej wypowiedzą konkordat! Kościół do kościołów, a nie do szkół i wszelkich innych instytucji i stanowcze nie! do mieszania się do życia ludzi!

  Odpowiedz
 • X
  Xx

  sobota, 5 września, 2020

  Do: Roma z dwojga złego lepszy ten Konkordat niż tysiące bardziej opalonych wałęsających się po naszych miastach (konwencja Stambulska to furtka dla tych niby migrantów z krajów ogarniętych wojną oni ustanawiają swoje prawa dziękując w ten sposób krajom które je przyjęły Niemcy Szwecja itp na obcym terytorium prawo szariatu czyli mają w nosie obowiązujące przepisy danego kraju ).

  Odpowiedz
 • 2
  2020

  sobota, 5 września, 2020

  pis= pieniądz i stołki

  Odpowiedz
 • S
  Stanisław

  sobota, 5 września, 2020

  A myślałem,że senator na bezludnej wyspie-tragedia.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz