Rutkowski i mieszkańcy w konfrontacji z władzą

7
Fatalny stan drogi w Gałązkach, Głóskach i Kotowiecku pokazywaliśmy niespełna miesiąc temu w magazynie „Twój problem nasza sprawa” w Telewizji Proart. Mieszkańcy tych wsi powiatu ostrowskiego, przez które biegnie droga powiatowa łącząca DK11 z DK12 są coraz bardziej zdesperowani w walce o jej remont. Wezwali nawet Krzysztofa Rutkowskiego, który ma przyczynić się do zwiększenia rozgłosu i "skruszenia" oporu samorządowców, którzy przez ostatnie lata nie dbali o tę drogę.

Krzysztof Rutkowski przyjechał do Głósek na zaproszenie przedsiębiorcy z Gałązek Wielkich, Kazimierza Orłowskiego, dla którego zły stan drogi jest powodem strat w firmie i zerwaniem kontraktów z zagranicznymi kontrahentami.

Wicestarosta Roman Pacholczyk, który pojawił się na spotkaniu, tłumaczył, że powiat ma w utrzymaniu 500 km dróg i wiele z nich jest w podobnym stanie. Póki co, ogłoszono przetarg na mierzący nieco ponad kilometr odcinek. Wkrótce powinniśmy poznać wykonawcę.

Szansą może być nowe rządowe dofinansowanie na remont odcinka biegnącego od Kościelnej Wsi do Kotowiecka, do którego samorządy musiałyby dołożyć 4 mln zł. Najpierw jednak trzeba złożyć wniosek i przejść weryfikację.

Mieszkańcy okolicznych wsi w deklaracje władz przestali już wierzyć. Chcą, by droga była zrobiona jak najszybciej, bo poruszanie się po niej jest niebezpieczne. Tylko w tym roku doszło tam do kilkunastu groźnych sytuacji, w których kierowcy uszkodzili swoje samochody.

Mieszkańcy mają nadzieję, że rozgłos pomoże zmotywować władze samorządowe do wyłożenia pieniędzy na remont. Samorząd czeka z kolei na decyzję w sprawie przebiegu ekspresowej trasy S11. Bo to, gdzie będzie budować Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, jest kluczowe do podjęcia decyzji o remoncie drogi z Górzna do Kościelnej Wsi.

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

7 KOMENTARZE

  1. Rutkowski pomoże tyle co pomógł w odnalezieniu uprowadzonego syna Olewnika, czyli nic. A jak się wyraził o nim ojciec zabitego, to wszyscy mogli o tym usłyszeć w telewizji.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick