Ruszyły zapisy na czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Kto może przyjąć preparat?

16
Ruszyły zapisy na czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19. Póki co, kolejną dawkę przypominającą mogą przyjąć określone grupy obywateli. Wcześniej, bo już w kwietniu mogli ją przyjąć seniorzy powyżej 80. roku życia.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że od piątku jest możliwość rejestracji na czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19, czyli drugiej dawki przypominającej. Dotyczy to jednak określonych grup „szczepienie przeznaczone jest dla osób powyżej 12. roku życia z obniżoną odpornością i u których minęło min. 120 dni od momentu przyjęcia pierwszej dawki przypominającej” – informuje ministerstwo. Preparat mogą przyjąć także osoby starsze „osoby 60+ po 120 dniach od przyjęcia pierwszej dawki przypominającej”.

Zarejestrować się na szczepienie można pod tym linkiem.

Czwarta dawka, czyli druga przypominająca została wprowadzona już w kwietniu. Wtedy mogli ją przyjąć seniorzy w wieku 80+.

Według piątkowego raportu Ministerstwa Zdrowia, w ciągu minionej doby potwierdzono 3038 przypadków zakażenia koronawirusem. Wśród nich jedynie 494 to zakażenia powtórne. Zmarło sześć osób.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

16 KOMENTARZE

 1. Matko boska … ja mam 30 lat ..i nie mogę ????? Dlaczego ?? Jestem za młody czy co ???
  Przestańcie pierdzielić farmazony. Ciekawe gdzie się podziała małpia ospa ?? A już byli pierwsi zakażeni XD

 2. Przecież wg. ,,wspaniałych,, rządzących nie ma co idą bo jest na wczasach. Szczepionki zalegają w magazynach to trzeba coś z tym zrobić. A może obowiązkowo zaszczepimy Ukraińców?

 3. A ja mam pytanie czy Ukraińcy zostali zaszczepieni ,dostali pesele ,pieniądze ,to teraz zaszczepić ich bo oni też źròdło zarażenia a szczegòlnie że mają z innymi Ukraińcami kontakt na Ukrainie ,oni chcą ciągle broni a my i ja spokoju jak jest kontakt .czas się tym zająć żeby ludzie mieli spokòj.

  • Kobito, 40% Polaków nie przyjęło żadnej dawki … i dobrze
   A ty sie czepiasz ukraińców 🙂

 4. Do YO-ci co nie przyjęli teraz szczepienia to po przejściu i przeżyciu COVID19,polecą się zaszczepić bo poczują co to jest ta chorobą ,a jak nie to trzeba mieć i czepiać się ich bo są źròdłem zarażenia ,a ja się nie czepiam tylko stwierdzam że skoro można załatwić sprawy administracyjne można załatwić zdrowotne,a tym bardziej przywieźli z sobą choroby i to jest i są źròdłem zarażenia ,skoro UKRAIŃCY są między nami to trzeba załatwić sprawę dla dobra NAS WSZYSTKICH.,ja rozumię że bronicie rodakòw UKRAIŃCÒW to pomyśl o POLSCE i POLAKACH gdzie żyjesz i dostałeś schronienie , a nie choroby.

  • Szanowna Ostrowianko … poczułem to dwa razy. Grypa jak grypa, co tu dużo gadać. Gdyby nie wybuchła wojna kogo zagoniłabyś do przyjęcia tego preparatu ? Dzieci w wieku 2-3 lat a może niemowlaki, w końcu też tu są i mogą być źródłem zakażenia jak ty to mówisz.
   A gdzie był świrus przez ostatnie pół roku od momentu wybuchu wojny ? Ty jeszcze tego nie pojęłaś że plandemie wywołali rządzący ??? To jest im na rękę i będą z tego korzystać do samego końca … naszego albo ich.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick