Ruszyły szczepienia dzieci. Dawka przypominająca przeciwko COVID-19 dla najmłodszej grupy wiekowej

8
Ruszyły szczepienia dawką przypominającą przeciwko COVID-19 dla dzieci w wieku 5-11 lat. Wcześniej możliwość zaszczepienia się udostępniono przede wszystkim seniorom oraz osobom od 12 roku życia wzwyż. Aby dziecko mogło przyjąć szczepionkę, musi minąć m.in. 6 miesięcy od przyjęcia poprzedniej dawki.

Ministerstwo Zdrowia podkreśla, że o szczepieniu każdorazowo decyduje lekarz. Dzieci zarejestrowane przez swoich rodziców, otrzymają preparat firmy Pfizer w dawce pediatrycznej – 10 mikrogramów/dawkę (0,2 ml z ampułki 10-dawkowej).

Dawkę przypominającą można podać m.in. sześć miesięcy po przyjęciu poprzedniej dawki i trzy miesiące po zakażeniu wirusem SARS-CoV-2. Dzieci powinny otrzymać preparat szczepionkowy odpowiedni dla ich wieku, niezależnie od wzrostu i wagi.

Decyzją Ministerstwa Zdrowia e-skierowania powinny być już dostępne na Internetowym Koncie Pacjenta.

 

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

8 KOMENTARZE

  1. do Covidówka. czy ty wiesz o czym piszesz. Małe dzieci prawie w ogóle nie chorują na c19, a jeśli juz to przechodzą łagodnie. Wiadomo że znajdą się też tragiczne przypadki, ale szczepienie tak małych dzieci jest porażką. Więcej po tym złego będzie niż dobrego. Jak nie wiesz jak się leczyć polecam lekarkę w przychodni prywatnej na ul Wrocławskiej, ona Ci wytłumaczy jak się nie dać c19 i Cię dobrze poprowadzi, nie jak te konowały na NFZ

    • Tak wiem Mareczku…odniosłam się do wypowiedzi „Nieszczep”- nie miałam na myśli szzepień dzieci/ ogólnie przydałoby się jeszcze zaszczepić co poniektórych szczepionką przeciw wściekliznie/ludziej/gdyby taka istniała- bo co niektórzy szczekają jak wściekłe psy.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick