Ruszyły próbne matury! Jak wyglądały w dobie pandemii?

0
Dzisiaj w szkołach ponadpodstawowych rozpoczęły się próbne matury. Młodzież swoje zmagania rozpoczęła od napisania testu z języka polskiego. Jutro przyjdzie kolej na matematykę, w piątek natomiast język angielski. Choć obecność nie była obowiązkowa, młodzież na pierwszej części z języka polskiego, w licznym gronie stawiła się w szkołach.

Na napisanie próbnej matury przyszli abiturienci mieli 3 godziny. Za wyniki z próbnych matur nauczyciele szkół średnich nie będą wpisywać ocen. Dla uczniów jest to okazja by przećwiczyć np. kodowanie arkuszy. A nauczyciele dowiedzą się jaki materiał muszą powtórzyć na lekcjach zdalnych.

Próbna matura nie jest obowiązkowa. To od decyzji uczniów zależało czy do niej przystąpią. W LO np. przystąpiło do nich około 90% uczniów. Matura, nawet próbna jest dla uczniów dużym stresem. To, że mogą zobaczyć kolegów ze szkolnej ławki to dla nich pozytywny impuls.

Do tych „prawdziwych” egzaminów dojrzałości pozostało nieco ponad dwa miesiące, uczniowie mają zatem co robić.W szkołach, dla których ogranem prowadzącym jest starosto powiatowe, tegorocznych maturzystów jest 1237.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick