DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ruszyli w pościg za pijanym kierowcą. 42-latek zatrzymany

42-latek trafił do policyjnego aresztu po pościgu, który prowadzili za nim funkcjonariusze kępińskiej policji. Kierowca znajdował się pod wpływem alkoholu i nie zamierzał zatrzymać się do kontroli. 

Zdjęcie poglądowe

Do próby zatrzymania doszło w miejscowości Rychtal w powiecie kępińskim. Kierowca mercedesa widząc policjantów, zaczął uciekać. Funkcjonariusze ruszyli za nim w pościg z użyciem sygnałów świetlnych i dźwiękowych. Ostatecznie pirata drogowego udało się zatrzymać w miejscowości Głuszyna. Okazało się, że za kierownicą siedzi 42-latek z gminy Namysłów. – Jak się okazało mężczyzna znajdował się pod wpływem alkoholu. Wynik badania wskazał prawie dwa promile w wydychanym powietrzu. Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych – mówi st. sierż. Rafał Stramowski, oficer prasowy KPP w Kępnie.

W ręce policjantów wpadł także inny kierowca, który – jak się okazało – kierował pod wpływem narkotyków. Do zatrzymania doszło tym razem w miejscowości Turkowy.  – Policjanci zatrzymali do kontroli pojazd marki Citroen, którym kierował 40-letni mieszkaniec Bralina. Jak się okazało podczas kontroli, mężczyzna znajdował się pod wpływem narkotyków i dodatkowo posiadał przy sobie marihuanę w ilości 2,40 grama – dodaje st. sierż. Stramowski.

Obaj mężczyźni trafili do policyjnego aresztu, a za swoje przestępstwa odpowiedzą przed sądem.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz