Ruszyli. Pogoń na plus. Centra na minus

W meczu w Ostrowie Wielkopolskim zespół z Opatówka pokazał, że beniaminkiem jest tylko z nazwy. W składzie KS-u znajduje się kilku zawodników ze stażem na trzecioligowych boiskach. Tuż przed startem ligi do debiutanta dołączyli przecież piłkarze kaliskiego KKS-u: Stayko Stoychev, Michał Grzesiek, Łukasz Grabowski i Konrad Chojnacki. To zawodnicy, którzy w znaczący sposób podnoszą poziom prezentowany przez jedenastkę z Opatówka.

W Trzemesznie, zespół Zjednoczonych rozpoczął od mocnego uderzenia. Po bramkach w 5 i 8 minucie prowadził 2:0. W 15 minucie kontaktowego gola dla gości zdobył powracający do Centry po kilku latach Tomasz Adamczyk. Odpowiedź gospodarzy była błyskawiczna. W 16 minucie padła trzecia bramka. Natomiast 120 sekund później było już 4:1 dla Zjednoczonych. Przed przerwą ostrowianie zdobyli jeszcze jednego gola. W 26 minucie do bramki rywali trafił Michał Kucharski.

Kolejne gole padały w II połowie. W 46 minucie rzut karny pewnie wykonał Szymon Strączkowski, ale później ze zdobywanych bramek cieszyli się tylko gospodarze, którzy ostatecznie wygrali 6:3.

Udany początek ligi zanotował zespół Pogoni, który w Nowych Skalmierzycach pokonał Olimpię Koło. W 41 minucie bramkę zdobył pozyskany latem Dawid Kuczyński. Goście wyrównali na początku II połowy. Ostatnie słowo należało jednak do Pogoni. W 72 minucie komplet punktów drużynie trenera Mariusza Kaczmarka zapewnił Adam Majewski.