DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Ruszyła kolejna edycja programu 500+. Możesz złożyć wniosek!

Program 500+ wystartował w kwietniu 2016 roku i polega na comiesięcznym świadczeniu finansowym w wysokości 500 złotych na każde dziecko do 18 roku życia. 1 lutego tego roku rusza elektroniczny nabór na kolejną edycję programu. „W tym roku następuje ważna zmiana związana z ustalaniem okresu świadczeniowego oraz terminem składania wniosków o świadczenie wychowawcze. Od 2021 r. prawo do świadczenia „500+” będzie ustalane na okres od 1 czerwca do 31 maja następnego roku kalendarzowego” – informuje Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej.

Od 1 lutego wnioski można składać drogą elektroniczną: za pośrednictwem portalu Empatia, poprzez bankowość elektroniczną lub przez portal PUE ZUS. Złożenie wniosku drogą tradycyjną, czyli osobiście w urzędzie lub za pośrednictwem poczty, będzie możliwe od 1 kwietnia. „Złożenie kompletnego i prawidłowo wypełnionego wniosku o świadczenie wychowawcze na kolejny okres w terminie do 30 kwietnia oznacza przyznanie oraz wypłatę świadczenia za czerwiec maksymalnie do 30 czerwca tego roku.”

W przypadku kompletnych i prawidłowo wypełnionych wniosków złożonych w okresie od 1 do 31 maja danego roku, ustalenie prawa oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do 31 lipca tego roku. Jeżeli osoba ubiegająca się o świadczenie wychowawcze złoży wniosek wraz z wymaganymi dokumentami w okresie od 1 czerwca do 30 czerwca danego roku, ustalenie oraz wypłata przyznanego świadczenia z wyrównaniem od czerwca nastąpi nie później niż do dnia 31 sierpnia tego roku. „Tylko złożenie wniosku do końca czerwca 2021 r. gwarantuje, że świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca.”

Od początku trwania programu, czyli od kwietnia 2016 r. do końca roku 2020 do rodzin trafiło już 134,4 mld zł, a wsparciem objęto blisko 6,6 mln dzieci.

Napisz do autora

Komentarze (2)
 • J2
  JK 2

  poniedziałek, 1 lutego, 2021

  Jak to jest z celami programu sztandarowego PiS ? Dzieci najwięcej rodziło się w latach 2010 – 2012 jak rządziła Koalicja PO-PSl. – a obecnie rodzi się zastraszająco mniej ! A 500 + tak 13 emerytura – to łapówka wyborcza !
  Odpowiedż może być jedna – pzredtem było normalnie ! – była stabiliazcja – nie było galopującej inflacji / w roku 2015 była deflacja – 0,9 /. itd itp – jak jest to widać – po protestach na ulicach i zbrojnym ramieniu Policji wykorzystwanej do utrwalania władzy PiS ! – pałkami, gazem , szykanami poprzez łapanki . . . a do tego rządy nieudaczników, przekręty, podziały społeczne, demolowanie damokracji . . . a lud się cieszy 500 + , ,, 13 ” – a koszty utrzymania, podatki, inflacja rosną … jak jest to widać – chyba, że ogląda się dotowaną 2 mld zł TVPiS – gdzie kłamca Morawiecki i Pseudoprezydent – mówią o samych sukcesach i że Policja działa profesjonalnie bo nie zabija ! Taką mamy Polskę – dyktatura blisko !

  Odpowiedz
 • P
  Profesor

  wtorek, 2 lutego, 2021

  Szanowni Państwo . Ja natomiast uważam że w naszym państwie i z śmiesznymi rządami to jak najbardziej ale takie dofinansowanie w ramach 500+ to naprawdę nie żywa gotówka rodzicą bo wiadomo jeden spożytkuje na szczytny cel i na dzieci a drugi przechyla lub cieszy się że ratę za samochód będzie . Tak to wyglada z mojego punktu widzenia natomiast ktoś powinien bacznie przyznawać kasę i decydować czy dołożyć do posiłków w szkołach , na zakup sprzętu do nauki , czy tez dalsze kształcenie dzieci . Bo jak na razie to niektórzy rodzice z tej kasy to sami korzystają . Według mnie jesteśmy biednym Państwem i nie stać nas na takie rozdawnictwo . Dać tylko tym gdzie potrzeba tej pomocy od Państwa a nie każdemu .

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz