DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ruszyła budowa przedszkola w Dębnicy [WIDEO]

Ponad 12 mln zł kosztować będzie budowa nowego przedszkola wraz z oddziałem żłobkowym w gminie Przygodzice.

Przedszkole w Dębnicy mieści się w budynku, który lata świetności ma już za sobą. Wiek nie byłby aż takim problemem, gdyby nie brak przestrzeni wewnątrz. Ścian budynku, w którym obecnie funkcjonuje placówka nie da się rozciągnąć, dlatego władze gminy Przygodzice podjęły decyzję o budowie nowej placówki. Ta powstaje na terenach pomiędzy szkołą podstawową w Dębnicy, a ulicą księdza Cierpki.

Przedszkole w Dębnicy

Budowa nowego przedszkola już się rozpoczęła. Wyznaczono miejsce, w którym usytuowany będzie budynek. Lada moment mają powstać fundamenty. – Budujemy budynek parterowy o powierzchni ponad 1900 metrów kwadratowych. Będą znajdowały się w nim 4 oddziały przedszkolne z zapleczami sanitarnymi i szatniami. Będzie również oddział żłobkowy dla 16 dzieci – informuje Lucyna Koczorowska, zastępca wójta gminy Przygodzice.

W ramach inwestycji zagospodarowany zostanie również teren wokół budynku nowego przedszkola. Powstanie m.in. zbiornik na deszczówkę, plac zabaw, zainstalowane będą elementy małej architektury, a także posadzona zostanie zieleń.

Budowa nowego przedszkola wraz z odziałem żłobkowym kosztować będzie ponad 12 mln zł . Samorząd na realizację tej inwestycji pozyskał dofinansowanie z kilku źródeł. O tym więcej w materiale wideo (do obejrzenia poniżej).

Dodatkowo gmina Przygodzice otrzymała pieniądze na pierwsze 36 miesięcy funkcjonowania żłobka w Dębnicy. Zakończenie inwestycji, a tym samym otwarcie nowego przedszkola zaplanowano na wrzesień 2025 roku.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz