Ruszyła baza rodzin Szlachetnej Paczki! Sprawdź komu możesz pomóc

2
Tegoroczna baza rodzin Szlachetnej Paczki została otwarta. Wiele osób potrzebuje pomocy i zarówno rodziny, jak i wolontariusze czekają na darczyńców, którzy zadeklarują przygotowanie paczki dla potrzebujących. Baza wciąż się powiększa! Wystarczy wejść na stronę szlachetnapaczka.pl, tam wybrać województwo i konkretną rodzinę.

Rok 2020 jest trudny dla nas wszystkich, ale w jeszcze gorszej sytuacji mają się rodziny, które zostały zakwalifikowane do XX edycji Szlachetnej Paczki. Aktualnie w bazie znajduje się ponad 1200 rodzin z całej Polski, ale liczba stale się powiększa. Wśród nich jest na przykład 42-letnia Magdalena wraz z siostrą. Marzą o… plastikowym oknie balkonowym, a oprócz tego o ciepłej odzieży i środkach czystości.

Aby pomóc wystarczy wejść na stronę Szlachetnej Paczki, kliknąć w ikonę „Wybieram Rodzinę”, a następnie województwo i region, który nas interesuje. W tym roku Szlachetna Paczka pomoże także osobom, które dotknęła pandemia COVID-19. Najczęściej to grupy i tak już wykluczone społecznie i najmniej uprzywilejowane: osoby starsze, schorowane i z niepełnosprawnościami, rodziny ledwo wiążące koniec z końcem, wielodzietne.

Darczyńcy mają czas na skompletowanie paczki do 12 grudnia. Wtedy też odbędzie się weekend cudów, podczas którego wolontariusze pojadą do potrzebujących rodzin i wręczą im paczki.

Jeśli nie masz możliwości skompletowania paczki, możesz także wpłacić pieniądze i w ten sposób wesprzeć Szlachetną Paczkę. Wystarczy, że klikniesz TUTAJ i wybierzesz kwotę, którą chcesz przekazać.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

2 KOMENTARZE

  1. Pomagalam coś kupowałam do zbiorki szlachetna paczka zawsze chociaż sama pomocy potrzebowałam na dzieci nie dostałam nigdy ni oprócz rodzinnego aż w końcu zabrali bo parę gr przekroczył dochód Teraz 500 plus wszystko z mopsu im się nalezy jeszcze laptopy czy komputery zakupiła do zdalnego nauczania i wiecznie mało może by tak do pracy się poszło a nie tylko brać i rozpieprzaja kasę na kosmetyczki alkohole imprezy itd mało tego zero przepracowanych lat i emerytura mama 4 plus Ludzie zasuwaja po kilkanaście lat żeby dostać naszyna emeryturę a tu proszę anty pisowski rzad promuje nierobów i patologię

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick