Ruszyła akcja „Niech wszyscy mają święta”! Podziel się z potrzebującymi!

0
Od 1 do 22 grudnia trwa akcja "Niech wszyscy mają święta". Każdy, kto chce pomóc potrzebującym, może to zrobić, robiąc drobne zakupy i zostawiając towary w specjalnych koszach, które wystawione są w ostrowskich marketach. Zawsze prosimy o takie, które przetrwają w domach dość długo, czyli głównie o suchy prowiant.

Specjalne kosze z logo akcji pojawiły się już w sklepach E.Leclerc, Maćko, czy Dino na terenie Ostrowa Wielkopolskiego. Do nich można wkładać produkty takie, jak makarony, ryże, kasze, konserwy, kawy, herbaty, czy słodycze dla dzieci. – Zebrane produkty trafiają do magazynu, gdzie są sortowane i rozdzielane. Żywność dzielona będzie pomiędzy parafie i organizacje, proporcjonalnie do ilości osób uprawnionych do otrzymania takiej pomocy. Przekazywaniem paczek zajmą się osoby działające w takich przyparafialnych organizacjach, bo one najlepiej wiedzą, do kogo ma trafić pomoc – wyjaśnia Irena Dutkowska ze Stowarzyszenia Konferencji św. Wincentego A’Paulo w Ostrowie Wielkopolskim.

Akcja „Niech wszyscy mają święta” istnieje już blisko 20 lat i w Ostrowie jest bardzo dobrze znana. Świadczyły o tym chociażby telefony od osób zainteresowanych, kiedy i czy akcja wystartuje również i w tym roku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick