Ruszył Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem

0
Kaliscy policjanci włączają się w akcję „Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem”, który w tym roku organizowany jest w dniach od 19 do 25 lutego. Organizatorem przedsięwzięcia jest Ministerstwo Sprawiedliwości. Akcja ta realizowana jest we współpracy z sądami, prokuraturami, jednostkami organizacyjnymi Policji oraz organizacjami pozarządowymi.

Zasadniczym celem tej inicjatywy jest zwrócenie szczególnej uwagi na potrzeby i prawa osób pokrzywdzonych przestępstwem. W ramach akcji osoby pokrzywdzone mogą skorzystać z bezpłatnych porad i informacji udzielanych między innymi przez policjantów, prokuratorów, prawników, kuratorów oraz pracowników socjalnych.

W akcję, wzorem lat ubiegłych włączyłli się również kaliscy policjanci. Specjaliści z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego, będą udzielać informacji w Komendzie Miejskiej Policji w Kaliszu przy ulicy Jasnej 1 w dniach od 19 do 25 lutego, w godzinach od 6:00 do 20:00.

Wszystkie osoby, które zgłoszą się w tych dniach do kaliskich policjantów będą mogły uzyskać profesjonalną pomoc, jak również poznać prawa jakie w obowiązującym porządku prawnym przysługują osobom pokrzywdzonym. Jednym z zamierzeń akcji jest uświadomienie pokrzywdzonym, że w trudnych dla siebie chwilach nie są sami.

Więcej informacji:

https://www.ms.gov.pl/pl/informacje/news,10431,akcja-pomocy-prawnej-dla-osob-pokrzywdzonych.html

redaktor wlkp24.info
maciej.parysek@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick