Ruszy testowanie nauczycieli. Zdrowi wrócą do nauczania

4
Do 17 stycznie w Polsce obowiązuje narodowa kwarantanna. Wszystko jednak wskazuje na to, że po 17 stycznia rozpocznie się luzowanie obostrzeń. Jednym z nich może być powrót do szkół uczniów klas I-III. W związku z tym w połowie stycznia rozpocznie się testowanie nauczycieli na obecność SARS-CoV-2. Ci z negatywnym wynikiem i Ci bez niepokojących objawów będą mogli wrócić do nauczania.

Testowanie nauczycieli z klas I-III szkoły podstawowej ma odbyć się w dniach od 11 do 15 stycznia 2021 roku. Poddanie się badaniu ma być dobrowolne i darmowe. Każdy nauczyciel, który otrzyma negatywny wynik testu oraz bez niepokojących objawów będzie mógł wrócić do tradycyjnego nauczania w szkołach. Ci z pozytywnym wynikiem będą musieli poczekać i odbyć izolację.

Ministerstwo Zdrowia zebrało informacje o zapotrzebowaniu na testy dla nauczycieli poprzez kuratoria i Wojewódzkie Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne. Wynika z nich, że chętnych na przeprowadzenie testu będzie około 190 tysięcy osób. Obecnie Powiatowe Stacje Sanitarno-Epidemiologiczne zbierają listy imienne pedagogów ze szkół podstawowych.

Testom będą mogli poddać się także pracownicy administracyjni szkół. Ich obowiązują takie same zasady, jak nauczycieli. Jeśli wynik będzie negatywny, możliwy jest ich powrót do placówki.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

 1. 11
  10

  Dobrowolny??? Czyli ci, którzy nie zechcą zrobić testu (a wiem, że tych jest sporo, zwłaszcza w małych miejscowościach), nie mają wyraźnych objawów, ale są być może zakażeni, będą mogli po powrocie do szkoły zarazić swoich kolegów i uczniów. I znów zacznie się wszystko od nowa…

  • 8
   7

   Dzisiaj Niedzielski zapowiedział przecież że będą ograniczenia dla nie zaszczepionych osób. Super wiadomość na Nowy Rok. Tak jak w przypadku swinek, krow kazdy bedzie oznakowany . Koszmar . Było to do przewidzenia.

  • 1
   1

   W takim razie należałoby przetestować również wszystkich uczniów, którzy mają powrócić do szkół.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick