DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Rusza X edycja OBO. Można już zgłaszać swoje pomysły

Ruszył nabór wniosków do 10. edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego.

Fot. UM Ostrów

Od 1 marca do 30 kwietnia można zgłaszać swoje pomysły, które powalczą o dofinansowanie w ramach 10. edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. To część budżetu miasta, o której przeznaczeniu współdecydują mieszkańcy miasta. Ostrowianie mogą zgłosić swoje propozycje na Ostrów Wielkopolski. Następnie w głosowaniu sami dokonują ostatecznego wyboru projektów do realizacji.

Zadania do budżetu obywatelskiego może zgłosić każdy mieszkaniec Ostrowa Wielkopolskiego bez względu na wiek. Ważne jest, by przedsięwzięcia objęte wnioskiem muszą należeć do katalogu zadań własnych gminy i muszą mieć charakter ogólnodostępny dla mieszkańców naszego miasta.

ZOBACZ, JAKIE POMYSŁY ZWYCIĘŻYŁY W POPRZEDNIEJ EDYCJI OBO

Pomysły do OBO można zgłaszać za pomocą formularza. Dokumenty oraz lista poparcia znajdują się na stronie Urzędu Miejskiego w zakładce Ostrowski Budżet Obywatelski oraz w wersji papierowej w ostrowskim magistracie. Pula pieniędzy przeznaczona na OBO to milion złotych. Mieszkańcy mają cztery kategorie: zadania ogólnomiejskie duże, ogólnomiejskie małe, rewitalizacyjne oraz edukacyjne. 600 tysięcy złotych z miliona w puli OBO, zarezerwowano na realizację zadań ogólnomiejskich dużych. Wartość jednego zadania w tej kategorii nie może przekroczyć 300 tysięcy złotych. Na realizację zadań ogólnomiejskich małych przeznaczono kwotę 200 tysięcy złotych. Wartość takiego zadania nie może przekroczyć 40 tysięcy złotych.

Kolejne kategorie to zadanie rewitalizacyjne i edukacyjne. Na realizację, każdej z tych dwóch kategorii zarezerwowano kwotę 100 000 zł, dzięki czemu zrealizowanych zostanie co najmniej pięć zadań edukacyjnych i pięć zadań rewitalizacyjnych.

Aktualny harmonogram 10. edycji OBO:

  • nabór wniosków: 1 marzec – 30 kwietnia 2024 roku,
  • ocena merytoryczna złożonych wniosków: 1 maja – 31 lipca 2024 roku,
  • procedura odwoławcza: 1 sierpnia – 30 września 2024 roku,
  • losowanie numerów zadań: do 30 września 2024 roku,
  • głosowanie na zadania: 1 – 31 października  2024 roku,
  • ustalenie wyników: 1 listopada – 29 listopada 2024 roku,
  • ogłoszenie wyników: do 31 grudnia 2024 roku.

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz