Rusza wypłata 14. emerytury. Pokazujemy wyliczenia

4
Fot. Pixabay
Rusza wypłata 14. emerytury. Pierwsza transza pieniędzy ma trafić do seniorów 25 sierpnia, a kolejni otrzymają dodatek we wrześniu. Rząd planuje przeznaczyć na ten cel ponad 11 mld zł. Pieniądze otrzyma 9 mln osób.

Po wielu tygodniach zapowiedzi i przygotowań rozpoczyna się wypłata 14. emerytury. Emeryci drugi rok z rzędu dostaną taki zastrzyk gotówki, choć pierwotnie rząd zakładał tylko jednorazowe wsparcie w tej formie.

Z tej formy pomocy finansowej będzie mogło skorzystać 9 mln emerytów i rencistów. Tak wynika z wyliczeń Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej. 7,7 mln seniorów otrzyma świadczenie w pełnej kwocie, a więc po 1 338,44 zł. Pozostałych 1,3 mln osób dostanie po 1 217,98 zł. Oznacza to, że z budżetu państwa na „14” zostanie wydanych 11,4 mld zł.

Jak podkreślają przedstawiciele resortu, pieniądze trafią do emerytów „z urzędu”, co oznacza, że nie ma potrzeby wypełniania żadnych wniosków. Dodatkowa emerytura nie zostanie też też opodatkowana. „Jest wolna od potrąceń i egzekucji, a jej pobranie nie ma wpływu na ubieganie się o świadczenia, dodatki, zasiłki czy dodatkowe wsparcie” – czytamy na stronie ministerstwa.

Pierwsza transza pieniędzy ma trafić do seniorów 25 sierpnia. Kolejne we wrześniu odpowiednio: 1, 5, 6, 10, 15, 20 dnia tego miesiąca.

CZYTAJ TEŻ: W urzędzie tylko do końca sierpnia. Zmiany w składaniu wniosków na dodatek węglowy

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

4 KOMENTARZE

 1. ten rząd nas zrujnuje…
  ino „dajom” tylko że zabierają tym pracującym w coraz to wyższych podatkach i opłatach…
  nawet inflacja jest im na rękę bo z każdej wydanej złotówki mają podatki. Im więcej wydajemy tym większą kasę biorą.

 2. Wiceminister rolnictwa Kaczmarczyk w prezencie ślubnym otrzymał traktor za 1,5 miliona. Ciekawe, kiedy suweren od tych, co „kradną ale się dzielą” ujrzy dysproporcje układu, któremu kibicuje. Prezent za 1,5 miliona to równowartość 1231 czternastych emerytur w kwocie 1217,98zł na rękę i być może wiceminister ma bogatego wuja lub rodziców… Cieszę się i zakładam, że równie dobrze i godnie żyje się pozostałym ludziom we wsi pana wiceministra – o ile wspomniane 1217,98zł na rękę daje im dobre i godne życie…

  • Dochód z pracy na roli pana wiceministra z poprzedniego roku wyniósł 5 100 zł 🙂
   Naczelinik Urzędu Skarbowego pod który podlega pan wiceminister zapewne bawił się na weselu wybornie

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick