Rusza protest nauczycieli. Czy lekcje będą zagrożone?

6
23 października rusza protest włoski nauczycieli. Jest to dalszy ciąg strajku, który pracownicy oświaty przeprowadzili w kwietniu. We wtorek Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego zapowiedział, że nauczyciele przystąpią do akcji protestacyjnej, jednak nie będzie ona aż tak uciążliwa, jak ta w kwietniu.

Nauczyciele, którzy zdecydowali się przystąpić do protestu włoskiego będą skrajnie drobiazgowi. Ponad to pedagodzy nie będą organizowali m.in. wycieczek szkolnych i zajęć pozalekcyjnych. Nauczyciele będą wykonywać tylko to, co zapisane jest w statucie szkoły.

Nie wiadomo ilu nauczycieli z naszego regionu przystąpiło w środę do strajku. Wynika to z tego, że każdy z pedagogów decyduje o tym sam. Tak, czy inaczej nie przeszkodziło to w normalnym funkcjonowaniu szkół w Południowej Wielkopolsce.

Aż 55 proc. z ponad 220 tys. nauczycieli w Polsce, którzy wzięli udział w ankiecie, opowiedziało się za udziałem w strajku. Ta niska frekwencja z pewnością ma swoje korzenie w tym co stało się po zawieszeniu kwietniowego protestu. Wówczas nauczyciele za czas nieobecności przy tablicach nie otrzymali wynagrodzenia.

redaktor wlkp24.info
milosz.skibinski@tvproart.pl

6 KOMENTARZE

    • Najlepiej nauczyciele niech siedzą i niczym się nie zajmują. Uczniów na olimpiadę zwieź nie, pracować jak każdy 40 godzin tygodniowo też nie. Niech nic nie robią tylko sobie leżą. Halo PRL się skończył nie chcesz pracować jako nauczyciel droga wolna idx do innego sektora gospodarki gdzie płaca więcej. O ile macie kwalifikacje.

  1. Ja na miejscu dyrekcji danej szkoły bym zrobił porządek w dwie sekundy nauczyciel który kosztem ucznia protestuje. jutro już by nie pracował. Krótka piłka, a wszyscy się z nimi bawią. Jest mnóstwo młodych ludzi kończących pedagogikę którzy chcą pracować w szkole a nie mogą przez układy się dostać. trzeba im zrobić miejsce. cwaniakom podziękować zwącym się nauczycielami.

  2. A moim zdaniem to ten protest włoski trwa już w niektórych szkołach od lat. Niestety większość nauczycieli – magistrów nazywanych nie wiadomo dlaczego PROFESORAMI -takie rozdymane ego- ma wyłącznie roszczeniowy stosunek do szkoły.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick