DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Rusza proces kierowcy karetki

2. grudnia 2018 załoga karetki pogotowia jechała ulicą Staroprzygodzką do pacjenta. Ratownicy otrzymali wezwanie z najwyższym stopniem pilności. W ciągu 60 sekund musieli być w drodze do pacjenta, u którego podejrzewano zawał. Był to bezpośredni stan zagrożenia życia.

Po drodze do zawałowca doszło do zderzenia karetki z samochodem osobowym, którym kierował Roman Cegielny – były prezes OZC. Poszkodowany został przetransportowany śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do szpitala w Kaliszu, gdzie zmarł.

CZYTAJ: Tragedia na Staroprzygodzkiej. Co wiadomo na temat wypadku?

Dziś w Sądzie Rejonowym w Ostrowie Wielkopolskim rusza proces kierowcy karetki pogotowia. Kierowcy postawiono zarzut spowodowania wypadku ze skutkiem śmiertelnym. Oskarżonemu grozi kara od 6 miesięcy do 8 lat pozbawienia wolności. W czwartek sędzia przesłucha 14 świadków. Wśród nich znajduje się ratownik medyczny, który jechał w kartce z oskarżonym w momencie wypadku. Ratownik medyczny zeznał, że pamięta jak przy wyjeździe do zdarzenia, kierowca włączał sygnały świetlne i dźwiękowe, ale nie pamięta czy były one włączone w momencie zdarzenia. Wcześniej powiedział, że był pewien, iż sygnalizacja świetlna i dźwiękowa była włączona i podtrzymuje te zeznania. Zeznawała także córka zmarłego Romana Cegielnego, która występuje w charakterze oskarżyciela pomocniczego.

Wsparcie dla kierowcy płynęło z każdej strony. W lutym ratownicy medyczni z NSZZ Ratowników Medycznych Południowej Wielkopolski rozpoczęli zbiórkę pieniędzy. Chcieli w ten sposób wspomóc kolegę, który po wypadku sam potrzebował rehabilitacji.

 

Napisz do autora

Komentarze (9)
 • E
  edddaq

  czwartek, 24 października, 2019

  Jechał chłop na sygnale, należy mu się immunitet jak tym kolumn rządowych. Tym bardziej, że jechał ratować człowieka a tamci wozili rozpasanych polityków.

  Odpowiedz
 • R
  Rygiel

  czwartek, 24 października, 2019

  Szkoda mi tego chłopa, jechał z pomocą innej osobie i specjalnie tego nie zrobił.

  Odpowiedz
 • E
  Ewa

  czwartek, 24 października, 2019

  Chłopie jesteśmy z tej samej firmy, trzymam kciuki za Ciebie

  Odpowiedz
 • K
  kierowca

  czwartek, 24 października, 2019

  Oj gdyby to był kierowca limuzyny rządowej. Przed sądem stałaby córka nieżyjącego pod zarzutem fałszywych zeznań. Prawda jest taka- karetka leciała lewą stroną, na sygnale świetlnym,a każdy kierowca szczególnie przed wykonaniem skrętu w lewo ma obowiązek (wg kodeksu) upewnić się, że ma wolną drogę. No ale zginął, a teraz zaczyna się polowanie na czarownice. Trzymaj się chłopie.

  Odpowiedz
 • K
  Kieroffca

  piątek, 25 października, 2019

  Jeżeli jechał z na sygnale (tak jak to przepis nakazuje) to powinien być niewinny, człowieka ciągają po sądach, a rządowe kolumny nadal urządzają sobie rajdy po miastach. All animals are equal, but some animals are more equal than others.”
  Może Pan Prezydent go uniewinni zanim zapadnie wyrok? Wszakże mamy taki obyczaj.

  Odpowiedz
 • Z
  Zdzisław.

  piątek, 25 października, 2019

  Szkoda, że nie rozpatruje się przyczyn bezpośrednich wypadku. Czy to nie poszkodowany wymusił, albo inaczej nie przyczynił się do wypadku. Karetka jest pojazdem ratującym życie i wszem wiadomo tak samo jak straż pożarna musi mieć ułatwienia w ruchu bo inaczej będziemy karać za to, że nie zdążyli dojechać. najwyższy czas wyprostować przepisy dotyczące karetek czy straży bo widzimy przynajmniej ja to widzę jak zachowują się kierowcy, zamiast jak najszybciej udrożnić przejazd jeszcze go tamują.Mam nadzieję, że sad weźmie sobie do serca takie przypadki bo inaczej nie będzie chętnych do narazania sie przy tak odpowiedzialnej pracy.

  Odpowiedz
Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz