Mieszkańcy będą mogli zagłosować na dwa tzw. „zadania duże”, których wartość będzie mogła wynieść maksymalnie 250 tys. zł brutto oraz dwa „małe” opiewające na kwotę do 25 tys. zł. W porównaniu z zasadami obowiązującymi w trzeciej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego, tym razem zwrócono uwagę, że wykonane inwestycje powinny być ogólnodostępne, nawet jeśli znajdują się w placówkach, do których wstęp ma na co dzień ograniczona liczba osób.
>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<
– Chodzi o to, by obiekty wykonane na przykład na terenie szkół były dostępne dla wszystkich w jak największym wymiarze czasu. W regulaminie dodano zapis, że oczywiście każdy z mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego będzie mógł z nich korzystać bezpłatnie, jednak dane obiekty będą udostępniane przez cały czas eksploatacji obiektu co najmniej 50 godzin w tygodniu – minimum 5 godzin dziennie od poniedziałku do piątku włączając to w weekendy – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.
Złożenie wniosku łączy się z dokonaniem pewnych formalności. Na stronie internetowej urzędu są dostępne wszystkie potrzebne dokumenty w formie elektronicznej w tym m.in.: formularz wniosku, karta do głosowania oraz lista lokalizacji punktów głosowania i godziny ich otwarcia.
Wskazówki dotyczące składania wniosku:
– tytuł powinien być krótki i jasno odnoszący się do przedsięwzięcia
– precyzyjne określenie lokalizacji inwestycji (nazwa ulicy, nr nieruchomości)
– wskazanie szacunkowego kosztorysu (wycena i całkowity koszt brutto)
– inwestycje mogą być realizowane wyłącznie na terenie gminy i miasta. W przypadku propozycji wykraczających poza granice, niezbędna jest pisemna zgoda właściciela lub administratora obiektu
– należy wskazać grupę osób, do których będzie skierowany projekt,
– dołączenie minimum 15 podpisów mieszkańców popierających wykonanie zadania
Harmonogram IV edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego