Rusza Ostrowski Budżet Obywatelski 2018. Zgłoś projekt

0
Fot. UM Ostrów
Właśnie ruszył nabór wniosków do czwartej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego. Czas na złożenie propozycji zadań minie 13 lipca.

Mieszkańcy będą mogli zagłosować na dwa tzw. „zadania duże”, których wartość będzie mogła wynieść maksymalnie 250 tys. zł brutto oraz dwa „małe” opiewające na kwotę do 25 tys. zł. W porównaniu z zasadami obowiązującymi w trzeciej edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego, tym razem zwrócono uwagę, że wykonane inwestycje powinny być ogólnodostępne, nawet jeśli znajdują się w placówkach, do których wstęp ma na co dzień ograniczona liczba osób.

>> Obserwuj nasz profil na Twitterze <<

– Chodzi o to, by obiekty wykonane na przykład na terenie szkół były dostępne dla wszystkich w jak największym wymiarze czasu. W regulaminie dodano zapis, że oczywiście każdy z mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego będzie mógł z nich korzystać bezpłatnie, jednak dane obiekty będą udostępniane przez cały czas eksploatacji obiektu co najmniej 50 godzin w tygodniu – minimum 5 godzin dziennie od poniedziałku do piątku włączając to w weekendy – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Złożenie wniosku łączy się z dokonaniem pewnych formalności. Na stronie internetowej urzędu są dostępne wszystkie potrzebne dokumenty w formie elektronicznej w tym m.in.: formularz wniosku, karta do głosowania oraz lista lokalizacji punktów głosowania i godziny ich otwarcia.

Wskazówki dotyczące składania wniosku:
– tytuł powinien być krótki i jasno odnoszący się do przedsięwzięcia
– precyzyjne określenie lokalizacji inwestycji (nazwa ulicy, nr nieruchomości)
– wskazanie szacunkowego kosztorysu (wycena i całkowity koszt brutto)
– inwestycje mogą być realizowane wyłącznie na terenie gminy i miasta. W przypadku propozycji wykraczających poza granice, niezbędna jest pisemna zgoda właściciela lub administratora obiektu
– należy wskazać grupę osób, do których będzie skierowany projekt,
– dołączenie minimum 15 podpisów mieszkańców popierających wykonanie zadania

Harmonogram IV edycji Ostrowskiego Budżetu Obywatelskiego

sebastian.matyszczak@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick