DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst
DODAJ MATERIAŁ dodaj wideo, zdjęcie, tekst

Ten artykuł jest wyświetlany w trybie archiwalnym, co może skutkować nieprawidłowym wyświetlaniem niektórych elementów.

Rusza kolejna edycja teleopieki - seniorzy otrzymają elektroniczne opaski

W 2019 roku rozdano 60 opasek, a przycisk SOS był użyty 103 razy. To już piąta edycja ostrowskiej teleopieki. – Teraz opaska jest udoskonalona. Po naciśnięciu przycisku przez seniora, opaska łączy się z dyspozytorem pogotowia ratunkowego. Na ekranie wyświetlą mu się przebyte przez seniora choroby oraz leki, które przyjmuje. Poprzez nadajnik GPS będzie także pokazana dokładna lokalizacja osoby starszej. Nowa opaska umożliwia także dwustronną komunikację głosową – mówi Dorota Krysiak-Molenda, kierownik Dziennego Domu Senior+ w Ostrowie Wielkopolskim.

Co należy zrobić, by otrzymać taką opaskę dla seniora?

1. Zgłosić się do Dziennego Domu „Senior+” w Ostrowie Wielkopolskim przy ul. Limanowskiego 17, (tel. 62 720 48 26) celem zapoznania się z usługą teleopieki

2. Wypełnić i podpisać stosowne formularze niezbędne do realizacji usługi (potrzebne będą m.in. informacje o przebytych chorobach seniora, lista leków, jakie aktualnie przyjmuje, dane osobowe użytkownika opaski oraz numer kontaktowy do osoby, która zostanie poinformowana w chwili użycia przycisku SOS)

Napisz do autora

Skomentuj ten wpis jako pierwszy!

Dołącz do dyskusji
Dodaj swój komentarz