Rusza budowa kolejnej części ramy komunikacyjnej Ostrowa

10
Fot. UMOstrow
Podpisano umowę na pierwszy etap budowy drogi pomiędzy ulicą Kaliską, a Limanowskiego. Ten etap ramy komunikacyjnej dotyczy półkilometrowego odcinka od Kaliskiej do Grunwaldzkiej. To jeden z najważniejszych projektów, jaki został zaplanowany w tegorocznym budżetem. Jego wartość to trzy miliony złotych.

To będzie spore ułatwienie dla mieszkańców Ostrowa Wielkopolskiego. – Jest to jeden z etapów większej inwestycji, który połączy ulicę Kaliską, obok Galerii Ostrovia, z ulicą Limanowskiego. Jednak już ta część, do ulicy Grunwaldzkiej, pozwoli na bezpośredni dostęp do ramy komunikacyjnej miasta mieszkańcom tej części Ostrowa. Ułatwi wyjazd w stronę Kalisza oraz dojazd do galerii – mówi Beata Klimek, prezydent Ostrowa Wielkopolskiego.

Odcinek od Kaliskiej do Grunwaldzkiej to niemal 600 metrów nowej drogi, ale także pełna infrastruktura związana z jej powstaniem. W ramach inwestycji, na całej długości ulicy wybudowana zostanie ścieżka rowerowa z betonu asfaltowego, a także ciąg pieszo – rowerowy z kostki brukowej.

Została podpisana także umowa na budowę kanału deszczowego, wykonani studni, przebudowę rowu z umocnieniem jego dna i skarp, a także budowę nowego oświetlenia drogowego, czyli 18 słupów i opraw.

Projekt wykona firma z Nowych Skalmierzyc oraz Latowic. Wartość całej inwestycji, która połączy Kaliską z Limanowskiego, to ponad 4,5 mln zł. Zostanie ona dofinansowana z Funduszu Dróg Samorządowych Ministerstwa Infrastruktury kwotą blisko 1,5 mln zł.

Odcinek od ulicy Kaliskiej do Grunwaldzkiej powinien zostać wykonany do końca 2020 roku.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

10 KOMENTARZE

  1. Gratuluję mieszkańcom. Właśnie kończy się wasz spokój .Autobusy , motocykle ….wspaniała perspektywa . Smród !!

  2. Mnie zastanawia jedno stacja powstaje w szczerym polu juz od dawna a dzis ogloszenie tej inwestycji, no i wg mnie to groga do stacji benzynowej i pobliskich blokow zadna rama

    • Jest dokładnie tak jak piszesz, w planach poprzednich włodarzy była rama do Poznańskiej. Teraz powstanie jakiś kikut, który w tej postaci jest niewystarczający. Szkoda, że miłościwie nam panujący olewali temat ramy przez całą poprzednią kadencję.

  3. Kolejna ścieżka rowerowa. Obecne są w stanie raczej opłakanym. Zarastające chwastami, które zmniejszają jej szerokość czasami o 1/3, chwasty wysokości 50-70 cm wychodzące z pobocza na ścieżkę, zwisające nisko nad ścieżką gałęzie od przydrożnych drzew lub ich boczne odrosty. Sama ścieżka za unijne dotacje to jeszcze nie wszystko. Jeszcze trzeba ją utrzymać aby była przejezdna i bezpieczna.

    • I jeszcze należy z niej korzystać, a „święte krowy” na rowerach mają to w nosie.

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick