Rusza akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo… nad wodą”

0
Fot. policja.pl
Sezon wakacyjny zbliża się wielkimi krokami i wypoczywających nad wodą jest coraz więcej. Dlatego policjanci rozpoczynają ogólnopolską akcję "Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą." Jest ona objęta patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Choć statystyki informują, że liczba utonięć przez ostatnie lata spadła to wciąż zdarzają się przypadki nieodpowiedzialnego zachowania. Zwłaszcza po alkoholu.

Akcja ma charakter informacyjno-edukacyjny. – Jej celem jest zwrócenie szczególnej uwagi społecznej na zagrożenia jakie nieść może ze sobą rekreacja wodna, a także promowanie odpowiedzialnych postaw osób przebywających w wodzie i nad wodą – informują policjanci.

>> Obserwuj nas również na Instagramie! <<

Akcja realizowana będzie do września 2018 r. na terenie całego kraju. Policjanci będą działać głównie w rejonach obszarów wodnych, a także ośrodków rekreacji i wypoczynku.  Będą też przypominać dzieciom, młodzieży i dorosłym wypoczywającym nad wodą (również wędkarzom) o zasadach bezpieczeństwa.

Jeszcze przed zakończeniem roku szkolnego, funkcjonariusze będą przeprowadzać spotkania z dziećmi. Wtedy będą rozdawane ulotki, w których zawarte zostaną wszystkie najważniejsze zasady bezpiecznego przebywania nad wodą.

Policja zachęca też do korzystania z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa, gdzie można zgłaszać m. in. następujące zagrożenia: informacje o zaobserwowanych tzw. „dzikich kąpieliskach”, miejscach niebezpiecznych na terenach wodnych oraz przypadki utonięć.

redaktor wlkp24.info
ewa.pieczynska@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick