Rusza 10. Grand Prix Komeda. Zamiast Krzysztofa Majchrzaka – Royber Trio

0
Już w niedzielę, 22 sierpnia, rusza 10. odsłona festiwalu filmowego Grand Prix Komeda. Pierwszy dzień wydarzenia to spotkania, także te z filmem, związane z patronem Krzysztofem Komedą. Będą filmy, rozmowy, wystawa, koncert… Przypominamy też, że tego dnia nie odbędzie się zapowiadany wcześniej występ kwartetu Krzysztofa Majchrzaka, ale formacji Royber Trio.

Otwarcie festiwalu zaplanowano na godzinę 16.00 w Ostrowskim Centrum Kultury. Jako pierwszy zobaczymy film Włodzimierza Haupe „Ubranie prawie nowe” z muzyką Krzysztofa Komedy. Po projekcji zaplanowano spotkanie z Tomaszem Lachem i Michałem Wilczyńskim. Po nim, o godzinę 18.30, projekcja filmu „Ostrowski czas Komedy”, wyprodukowanego przez Telewizję Proart. I nie będzie to ostatni akcent Komedowy podczas dnia otwarcia festiwalu, bowiem na 19.30 zaplanowany jest wernisaż wystawy „Plakaty do filmów z muzyką Krzysztofa Komedy i Andrzeja Korzyńskiego z Muzeum Kinematografii w Łodzi”.

Po tym wydarzeniu publiczność przeniesie się do Forum Synagoga, gdzie o 20.30 zagra formacja Royber Trio w składzie: Mikołaj Trzaska – saksofon, klarnet, Olo Walicki – kontrabas, Macio Moretti – perkusja.

Warto zaznaczyć, że tego dnia nie odbędzie się zapowiadany wcześniej koncert kwartetu Krzysztofa Majchrzaka, podobnie jak zostało odwołane spotkanie z tym wybitnym aktorem, które to miało mieć miejsce w poniedziałek, 23 sierpnia.

Wstęp na większość wydarzeń pierwszego dnia festiwalu jest bezpłatny, biletowany jest natomiast koncert Royber Trio.

redaktor wlkp24.info
hanna.olejnik@tvproart.pl

NAPISZ KOMENTARZ

Wpisz swój komentarz
Wpisz swoje imię lub nick